1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. FUAT AVNİ DEŞİFRE Mİ EDİLDİ?
FUAT AVNİ DEŞİFRE Mİ EDİLDİ?

FUAT AVNİ DEŞİFRE Mİ EDİLDİ?

Akşam yazarı açıkladı...

A+A-

Akşam Gazetesi yazarı Murat Kelkitlioğlu, hükümete yönelik iddialarıyla fenomen haline gelen Fuat Avni'yi deşifre ettiğini söylediği bir makale yazdı.

Fuat Avni'nin bir değil beş kişilik bir ekip olduğunu söyleyen Kelkitlioğlu bu kişilerin isimlerini açıklamadı. 

"Türkiye bir yandan ‘çözüm süreci’nden rahatsız olan çevrelerin provokasyonları, bir yandan bölgesinde yaşanan dış destekli gelişmelerle uğraşırken, diğer yandan içindeki virüsü temizlemeye çalışıyor. Bütün bu hengame içinde, devletin bütün kurumlarına sızmış bu virüsten kurtulmak için sorumluluk sahibi herkese görev düşüyor. Kimin elinde eteğinde ne kadar taş varsa ortaya dökmeli!  Çünkü, bu virüs özellikle böyle günlerden daha çok besleniyor! Ülkenin dikkati, hassasiyeti başka bir yöne odaklanmışken, ‘paralel yapı’nın yapacaklarına, ayaklanmasına karşı tetikte olmak gerektiğini düşünüyorum. Çünkü rahat durmuyorlar, durmayacaklar! Bakın! Twitter’da özellikle Başbakan Erdoğan’ın özel hayatı da dahil yaptıklarıyla ilgili kışkırtıcı yazılarıyla dikkat çeken ’fuatavni’ kod adlı bir isim var. Hemen hemen her kurumda olduğu gibi burada da başlatılan çalışma sonucu, korkaklıklarından perde arkasına sığınan bu ‘fuatavni’ deşifre oldu. " diyen Kelkitlioğlu iddialarını şöyle sürdürdü:

"‘fuatavni’ bir kişi değil, bir ekip. Ekip elemanlarından bazıları yurt dışında. Beş kişi oldukları belirlenen ekip 2 gazeteci ve 3 emniyetçiden oluşuyor. ‘fuatavni’ hesabından yayınlanan bazı bilgiler yabancı bir istihbarat servisinin yardımıyla elde ediliyor, ekipteki bir gazeteciye bu istihbarat servisinden çeşitli bilgiler geliyor, bu isim de ortak hesap ‘fuatavni’de bunları paylaşıyor. " 

Kelkitlioğlu'nun yazısında dikkat çeken , Fuat Avni'nin paylaştığı iddiaların istihbarat servislerinden geldiğinin söylenmesi...

Bu yazı, birçok twitter kullanıcısının ciddiye almadığı Fuat Avni'nin iddilalarının, uydurma değil, istihbarat servislerinden edinilen gizli bilgiler olduğunun itirafıdır.

HEPSİNİN İSMİ BELLİ  

Murat Kelikitlioğlu'nun "Bize ahlak dersi vermeye çalışan arkadaşlara sesleniyorum! ‘fuatavni’ ekibinin kimlerden oluştuğunu bildiğim halde bu köşede isimlerine yer vermeyeceğim. Fişlemelerle nam salmış bu ‘paralel yapı’nın içine düştüğü alçaklığa ben uymayacağım!" sözleri de dikkat çekti. Ülke yönetimine ortak bir paralel devlet iddiası söz konusu iken, suçlu, hatta vatan haini görülen kimselerin isimleri açıklamak değil, açıklamamak alçaklık olmaz mı? 

Kelkitlioğlu, yazısını "Bu isimler olması gerekenlerin zaten elinde! Devletin ilgili kurumları isimleri merak ediyorsa bulması zor değil!" sözleriyle noktaladı. Murat Kelkitlioğlu'nun bu iddiası da isimler olması gerekenlerin elinde ise gereken işlemlerin neden yapılmadığı sorusunu akıllara getirdi.

Fuat Avni Kelkitlioğlu'nun iddiası ile alay eden bir tweet paylaştı. İşte o tweet;

falay.png

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.