1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. FEYZİOĞLUNDAN YÜCE DİVAN AÇIKLAMASI
FEYZİOĞLUNDAN YÜCE DİVAN AÇIKLAMASI

FEYZİOĞLUNDAN YÜCE DİVAN AÇIKLAMASI

Siyasi iktidar kendisi bu makama geldiğinde, kendinden önceki koalisyonun bakanlarını bunun binde biri diyemeyeceğimiz delillerle 'Gitsinler Yüce Divan'a. Yüce Divan'da suçları yoksa aklansınlar' diye gönderdi.

A+A-

Akif ÖZDEMİR-Çağlar ÖZTÜRK/ADANA,

TÜRKİYE Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, 17- 25 Aralık soruşturmasının ardından 4 bakanla ilgili ortaya çıkan yolsuzluk iddialarının Meclis soruşturması ile Yüce Divan'a götürülmesini istediklerini söyledi.

YARIN YAPILACAK YÜCE DİVAN OYLAMASI HAKKINDA

Adana Barosu'nca düzenlenen etkinlikte stajyer avukatlarla bir araya gelen Feyzioğlu, programın ardından gündeme ilişkin değerlendirmeler yaptı. Meclis'te yarın 4 bakanla ilgili yapılacak Yüce Divan oylamasıyla ilgili konuşan Feyzioğlu şöyle dedi:

YARINKİ OYLAMA HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜ UYGULAMA

"Yarınki oylama, bu anlamda hukukun üstünlüğünün varlığını veya yokluğunu tartıştıracak bir uygulama. Siyasi iktidar kendisi bu makama geldiğinde, kendinden önceki koalisyonun bakanlarını bunun binde biri diyemeyeceğimiz delillerle 'Gitsinler Yüce Divan'a. Yüce Divan'da suçları yoksa aklansınlar' diye gönderdi. Şimdi hukukun bütün çivileri, devletin adeta bütün çivileri çıkarılarak bir soruşturma yürütüldü."

REKLAM ARASI YORUMU

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Tülay Babuşçu'nun, '90 yıllık reklam arası' sözünü de değerlendiren Feyzioğlu, şunları söyledi:

"Cumhurbaşkanı seçim konuşması sırasında Cumhuriyet'e yönelik mevki bir tutum almakla kalmıyor, Türkiye'yi Cumhuriyet'e götüren aydınlanma yolunun başlangıcı olan Tanzimat kadar gidiyor, iki yüz yıllık baskı dönemini sonlandırıyor. Bu ne baskı dönemiymiş? Bu ne kötü dönemmiş ki meclisler kurulmuş, seçimler yapılmış. Bu seçimlerde kendileri iktidara gelmiş. Nedir bu Cumhuriyet ile alıp veremedikleri? Şimdi adım adım tabloya bir Osmanlı'nın yaratılan bir hayaline vurgunluk, düşkünlük ekleniyor. Oysa Osmanlı bizim ceddimizdir, gurur duyarız. Yükselişiyle de gurur duyarız, duraklamasının ve düşüşünün derslerini de çıkartırız. Ama o dönem bitmiştir. Türkiye Cumhuriyeti küllerinden doğmuştur. Türkiye Cumhuriyeti'ni Osmanlı'ya alternatif göstererek yerden yere vurmak, Türk milletini ve milli iradeyi inkar etmektir."

KİTABINI İMZALADI

Başkan Feyzioğlu, daha sonra 'Çıkış Yolu' kitabının imza günü etkinliği için Çukurova Kitap Fuarı'na katıldı. Feyzioğlu, burada kendisini bekleyenlerle el sıkışıp kitabını imzaladı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.