1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. EROL MÜTERCİMLER HaberArtıTürk'te
EROL MÜTERCİMLER HaberArtıTürk'te

EROL MÜTERCİMLER HaberArtıTürk'te

Akademisyen Yazar Erol Mütercimler çok yakında yazılarıyla HaberArtıTürk'te olacak...

A+A-

Erol Mütercimler'in Yeni Kitabı Sarsacak!

Ergenekon Davası
’ndan da yargılanan Akademisyen Yazar Erol Mütercimler’in ‘Sistemle Hesaplaşma’ olarak nitelendirdiği son kitabı ‘Büyük Kumpas Ergenekon’ 10 Şubat 2013 Pazartesi günü okurların hizmetine sunulacak.


Düzmece delillerle verilen haksız cezalar sonucunda bir yargı faciası olarak hukuk tarihine damga vuran Ergenekon süreci, kendisi de bu davanın mağduru olan Erol Mütercimler tarafından en ince detayına kadar anlatılıp işin içyüzü belgelerle ortaya konuyor. Mütercimler, topluma olan borcunu bu kitapla ödemeye karar verdiğini belirtiyor.

Erol Mütercimler okurlarına kitabını şöyle tanıtıyor:

"Asrın davası mı? Yüzyılın iftirası mı?
Bu bir hukuk davası değil, siyasi bir davadır.
Kulak tanığı olduğum Ergenekon bu değil.
 
26 Nisan 1988 tarihinde bir emekli generalden öğrendiğim Gladyo’nun Türkiye’deki adı olan ERGENEKON’un varlığını, ilk ve son kez 1997 yılında, açıkladım. Ben bir kulak tanığıydım. Bildiklerim yalnızca duyduklarımdı. Sonra sustum. General’den, Türkiye’deki Gladyo hakkında duyduklarımın tamamını, eksiksiz olarak, ilk kez 31 Ocak 2012 tarihinde Silivri mahkemesinde anlattım.

Artık kulak tanığı olarak bilgim olan, ama ilgim olmayan ERGENEKON davası mahkeme süreci tamamlandı. Cezalar yağdırıldı.
 
Bu bir hukuk davası değildi, siyasi davaydı. Topluma olan borcumu bu kitapla ödemeye karar verdim.

CIA ve Pentagon, Türk ordusuna karşı büyük bir komplo kurdu. Bu büyük tertibi başlatması için emir verilen kişi sözde gazeteci Tuncay Güney 2001’de düğmeye bastı. Aynı kişi bu çirkin tertibi 2013 yılında, TRT 2’de yaptığı programla ve daha sonra Hürriyet gazetesine verdiği röportajla bitirdi.

1991 yılından itibaren ABD, Türk ordusunu değiştirmeye, dönüştürmeye karar verdi. Türk Genelkurmay’ı bunu hiç farketmedi! Sonunda, 275 sanıklı ERGENEKON tertibi üretildi.

Bu kitap, ABD’li uzmanların raporları, konferansları, televizyon konuşmalarıyla, kurguladıkları komplonun ana kaynaklarını ortaya koyuyor. Aynı zamanda medyadaki “kuş yumurtası” gazetecilerini açığa çıkarıyor. TSK’nın içindeki “hainlerin” kimler olduğu hususunda adres gösteriyor.

Mahkeme sürecini, hem kahkahalarla hem de dişinizi sıkarak okuyacağınız anılarla anlatıyor. İddianamelerin nasıl dayanaktan yoksun olduğunu ortaya koyan savunma metinlerini, demokrasi ve hukuk tarihimize ibret belgeleri olarak sunuyor.

Bu bir SAVUNMA kitabı değildir; öç alma duygusuyla yazılmamıştır. Yalnızca, sistemle hesaplaşmadır. Kumpaslara karşı uyanık kalınması uyarısıdır.

‘BÜYÜK KUMPAS, ERGENEKON’ konusunda kafası karışmış olanlara bir yol haritasıdır. Siyaset, strateji ve hukuk tarihi yazarlarına dokümanıdır. Türkiye’nin politika yapıcılarına ve karar vericilerine bir strateji belgesidir."

Erol Mütercimler Yakında Yazılarıyla HaberArtıTürk'te

Yakında köşeyazılarıyla da Sitemiz HaberArtıTürk’te siz değerli okurlarımızla buluşacak olan Akademisyen Yazar Erol Mütercimler’in bu kitabı da diğerleri gibi çok yankı yaratacak…

HaberArtıTürk Haber Koordinatörümüz Gülgûn Feyman Budak’ın Erol Mütercimler ile yapacağı geniş kapsamlı bir röportajı da 10 Şubat 2013 Pazartesi günü sizlere sunacağız…


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.