1. HABERLER

  2. YURT HABERLERİ

  3. ERKEK ERKEĞE ALTERNATİF YILBAŞI BÖYLE KUTLANDI
ERKEK ERKEĞE ALTERNATİF YILBAŞI BÖYLE KUTLANDI

ERKEK ERKEĞE ALTERNATİF YILBAŞI BÖYLE KUTLANDI

YILBAŞI gecesi düzenlenen 'Mevlidi Şerif Mekke'nin Fethi' isimli alternatif yeni yıl kutlama kutlama, Bakırköy Sinan Erdem spor kompleksinde erkek erkeğe kutlandı

A+A-

Yeniyıl kutlanır mı kutlanmaz mı tartışmalarının ardından alternatif bir yeni yıl kutlama organizasyonu gerçekleştirildi. Tokat , Sivas başta olmak üzere bazı illerde düzenlenen kutlama gecelerine sadece erkekler istirak edebildiler, Kutlamalarda Kuran ve mevlüt okundu ilahiler söylendi bazı yerlerde söylenen ilahiler eşliğinde kendilerinden geçenler olduğu gözlendi. İstanbul'da düzenlenen organizasyonda ise "Cübbeli Hoca" adıyla tanınan ve bir kaç yıl önce hakkında "kadın temin etme" iddiası ile dava açılarak hapse atılan Ahmet Mahmut Ünlü'de katılıp günün mana ve önemine ithafen bir konuşma yaptı. İşte ayrıntılar.

MİLLET SABAHA KADAR TEPİNİYOR

Yılbaşı gecesi düzenlenen 'Mevlidi Şerif Mekke'nin Fethi' isimli etkinlikte yüzlerce kişi buluştu.
Bakırköy'de bulunan Sinan Erdem Spor Kompleksi'nde düzenlenen 'Mevlidi Şerif Mekke'nin Fethi' adlı programa, İsmailağa Cemaati'nin önde gelen isimlerinden Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü de katıldı. Ayder, Kıyamder ve Lalegül TV'nin düzenlediği ve sadece erkeklerin yer aldığı program, Kuran-ı Kerim okunarak başladı.

"BİZİM YILBAŞIMIZ HİCRETLE BAŞLAMIŞTIR"

Spor kompleksinin tamamen dolduğu etkinlikte Kuran-ı Kerim okunmasından sonra konuşan Ünlü, programın alternatif bir yılbaşı kutlaması olmadığının altını çizerek, "Bu gece millet sabaha kadar tepiniyor. Sabaha kadar eğleniyor, içiyor, içtikten sonrada neler ediyor. Yani sarhoş olan adam ne yapmaz. Kimisi köşeyi dönüyor boğazdan aşağı yuvarlanıyor. Allah ıslah etsin. Allah kurtarsın. Milletin evlatlarını bu haramlardan, günahlardan halas eylesin. Şimdi bu neyi gösteriyor; bu millette kafirlerin merasimlerine karşı tepkiyi gösteriyor.

54599_97665_01012015011320_3.jpg

Bu ehli sünnete itibarı gösteriyor. Şimdi diyorlar ki bu alternatif yılbaşı mıdır? Bilmem ney midir? Yahu alternatifi olur mu bu işin. Yılbaşı çoktan geçti. 1436'ıncı Hicri yılımıza girdik. Allah hayırlı mübarek eylesin. Bizim yılbaşımız hicretle başlamıştır. Resulullah (S.A.V)'in Medine'yi Münevvere'yi teşrifleriyle başlamıştır. Müslüman kardeşlerimizden de bazı mesajlar gelmiştir. Herhalde otomatiğe bağlamışlar ben bunlara üzüldüm. Yeni yılımızı kutla; ama bizim yeni yılımız muharrem şerifenin başında kutlamanız lazımdı. Biz o zaman tebrik bekliyorduk. Biz burada niye yılbaşı için toplanacağız. Neyin alternatifi olacak. Ancak bu gecelerde insanların günahlarından alı konulması için televizyonlarda birçok kanalda noel, yılbaşı için özel programlar yaparlar. Ondan sonra insanlar içki içmiyorum, kumar oynamıyorum, zina etmiyorum bir evde oturmuşum televizyonun başına bunları seyrediyorum. Bunu da benden esirgemeyin, bunda ne var hoca diyorlar. Halbuki bu gece televizyon başında olmak kadar tehlikeli bir şey yok.

54599_97665_01012015011320_1-(1).jpg

Bir çokları özel program yapıyor özel. Bu çok tehlikeli. Efendi hazretleri de bir sohbetinde buyuruyor, 'Hiçbir değişiklik yapmayın.' diye. Biz zaten bu geceye özel değil sohbet biz her Cuma sohbet cumartesi sohbet yapıyoruz zaten. O yüzden bunların izlenmemesi gerekiyor. İzlenmesi halinde bir iştirak, bir ortaklık sıkıntısı doğuyor" şeklinde konuştu.

İlahi ve duaların okunduğu program gecenin geç saatlerine kadar sürdü.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.