1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. ERGENEOKON'DAN HAPİS YATTI ÇIKTI İŞLER DEĞİŞTİ
ERGENEOKON'DAN HAPİS YATTI ÇIKTI İŞLER DEĞİŞTİ

ERGENEOKON'DAN HAPİS YATTI ÇIKTI İŞLER DEĞİŞTİ

Hapse girmeden önce şikayeti geri çevrilmişti şimdi işleme koyuldu. AKP'ye darbeden hapse atıldı, şimdi AKP'ye darbe yapanlardan şikayetçi.

A+A-

Cemaat ve AKP arasında başlayan ve 17 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu ile ayyuka çıkan çatışmanın ardından ortaya çıkan bazı u dönüşler komedi filmlerini aratmayacak hale geldi. AKP Yargısı tarafından 11 ay hapse atılan  NOEL Baba Barış Konseyi Başkanı Muammer Karabulut, AKP'ye darbe yapmakla suçlanmıştı. Şimdi kendisi AKP'ye darbe yaptıkları gerekçesi ile bazı polislerden davacı. 

DAHA ÖNCE İŞLEME ALINMAMIŞTI

Ankara'da 2010 yılında Türk İntikam Birliği Teşkilatı (TİBT) adıyla soruşturma yürüten Emniyet İstihbaratı ve Terörle Mücadele Şube'den sorumlu polisler hakkında, terör örgütüyle istihbarat paylaşma iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. İşin ilginç yanı aynı suç duyurusu daha önce işleme alınmamıştı.

17 ARALIK ÖNCESİ VE SONRASI YARGI

AKP iktidarının Cemaatten 17 Aralığın intikamını alma operasyonlarının ardından işin rengi değişince, AKP'ye darbe yapmakla suçlanan Karabulut aniden bu polisler Fethullahçı diyerek yeniden suç duyurusunda bulundu. İşin komik yanı ilk müraacatında Karabulut'u haksız bulan savcılık şimdi haklı bulup soruşturma açtı.

ŞİKAYETİ İŞLEME ALINDI

TİBT adı altında dinlendiği, ailesiyle fotoğraflarının çekildiği ve bunların terör örgütünün internet sitelerinde yayınlandığını kaydeden Karabulut'un 2010'da aynı iddiaları içeren ve kovuşturmaya yer olmadığı yönünde karar verilen şikayeti bu kez işleme alındı.

ERGENOKON SORUŞTURMASINDA TUTUKLANIP SERBEST KALMIŞTI

Ergenekon soruşturmasının ilk dalgasında tutuklanıp 11 ay tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakılan Noel Baba Barış Konseyi Başkanı Muammer Karabulut, 15 Haziran 2015 tarihinde Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı aracılığıyla Ankara Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

TERÖR ÖRGÜTÜ İLE PAYLAŞTI İDDİASI

Ankara'da 2010 yılında TİBT adıyla soruşturma yürüten, Emniyet İstihbaratı ve Terörle Mücadele Şube'den sorumlu polisler hakkında, terör örgütüyle istihbarat paylaşma suçlamasında bulunan Karabulut, dilekçesinde, 'Fethullah Gülen örgütüne üye olarak, usulsüz dinleme de yaptıkları gerekçesiyle haklarında iddianame hazırlanarak Ankara 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilen dosyada adı geçen emniyet görevlilerinin bir kısmının, PKK terör örgütüyle istihbarat paylaştıklarını öne sürdü.

PKK İLE İŞBİRLİĞİ YAPTILAR SUÇLAMASI

Karabulut, Ankara'da açılan davanın eksik olduğunu, söz konusu üst düzey emniyet görevlilerinin PKK ile işbirliği yaparak, Türkiye'de açıkça Türk- Kürt çatışması çıkartmak amacıyla aynı ekibin kurduğu Ergenekon benzeri hayali örgütün bir benzerini TİBT ile var ettiklerini iddia etti.

ŞİKAYETİ İŞLEME ALINDI

TİBT adı altında dinlendiği, takip edildiği, ailesiyle fotoğraflarının çekildiği ve bu fotoğrafların PKK-KONGRA GEL terör örgütü adına yayın yapan sitelerde yayımlandığını kaydeden Karabulut, dünyanın hiçbir ülkesinde görev yapan emniyet güçlerinin, böylesi bir fotoğrafı bir terör örgütüne vererek haber yaptırmadığı gibi, hiçbir haber ajansının da böylesi bir fotoğrafı kullanarak masum insanları hedef yapmayacağını kaydetti. Karabulut'un 2010'da aynı iddiaları içeren ve kovuşturmaya yer olmadığı yönünde karar verilen şikayeti bu kez işleme alındı.

SİYASAL SİSTEMİ DEĞİŞTİRMEK İSTEDİLER İDDİASI

Karabulut, şikayeti doğrultusunda Demircikara Polis Merkezi'nde ifade verdi. İfadesinde Ramazan Akyürek ve bazı emniyet mensupları hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Ankara 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderdiği dosyanın eksik olduğundan genişletilmesini talep ettiğini belirten Karabulut, "Fethullah Gülen terör örgütü mensubu oldukları iddiasıyla dava açılan emniyet görevlileri açıkça PKK terör örgütüyle işbirliği yapmışlardır. Buradaki amaç Türkiye'deki siyasal sistemi değiştirmektir" dedi.

ADI GEÇENLERDEN ŞİKAYETÇİYİM

Soruşturma genişletilirse Türkiye'de başta Ergenekon olmak üzere yoktan var edilen örgütlerle ne yapmak istediklerinin tüm açıklığıyla ortaya çıkacağı söyleyen Muammer Karabulut, adı geçen emniyet görevlilerinden şikayetçi olduğunu buradaki ifadesinde de tekrarladı.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.