1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. ERDOĞAN'IN DİNLENME KORKUSU İLE İMTİHANI
ERDOĞAN'IN DİNLENME KORKUSU İLE İMTİHANI

ERDOĞAN'IN DİNLENME KORKUSU İLE İMTİHANI

Bakan ve milletvekillerinin toplantıya telefonlarıyla katılmalarına izin verilmedi.

A+A-

AK Parti toplantısında telefona yasak
BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan'ın milletvekilleri ile bir araya geldiği kahvaltılı toplantıda bir ilke imza atıldı. Bakan ve milletvekillerinin toplantıya telefonlarıyla katılmalarına izin verilmedi.

TELEFONLARINIZI BIRAKIN

Ak Parti'nin Cumhurbaşkanı adaylığı ile ilgili nabız yoklama toplantısının girişinde vekillerden telefonlarının bırakılması istendi. Dha'nın bildirdiğine göre, AKP  Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, parti genel merkezinde düzenlenen AK Parti Milletvekilleri İstişare Toplantısı sona erdi. Toplantının ardından hükümet sözcüsü Hüseyin Çelik bir açıklama yaptı. Ancak toplantıya katılan milletvekillerinin telefonlarını toplantı salonu içerisine sokmamalarının istenmesi şaşkınlık yarattı. 17 Aralık Yolsuluk ve Rüşvet operasyonu ardından ortaya çıkan sayısız ses kaseti olayının başbakan Erdoğan ve AKP yönetiminde büyük korku yarattığı ve bu konuda olağan üstü önlemler alındığı bir kaç gündür medyada yer alıyordu.

AKP İÇİNDE PARELELLER Mİ VAR

Bu gelişme son günlerde haberlere yansıyan AKP içerisinde cadı avı yapılıyor söylentilerinin yeniden gündeme gelmesine neden oldu. AKP'li vekillerin telelfonlarının toplantıya alınmaması bir kaç şekilde açıklanabilir. Olay AKP'nin bu güne kadar ortaya çıkan bazı dinlenmelerin telefon cihazları aracılığı ile yapılmış olabileceğini tespit etti, bu nedenle bu önlem alındı yorumlarına neden oldu. Toplantı konusu ve sonucuna ilişkin habe rise şöyle.

"22. İSTİŞARE VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI'NDA ELE ALINACAK VE BÖYLELİKLE NİHAİ BİR KARARA VARILACAKTIR" 

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, parti genel merkezinde düzenlenen AK Parti Milletvekilleri İstişare Toplantısı sona erdi.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, toplantı sonrası yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, "Gerek Cumhurbaşkanlığı seçimi, gerekse 3 dönem kuralı ile ilgili hususlar, 18 Nisan 2014 tarihinde yapılacak Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı, ardından Büyük Kongre delegeleri ile yapılacak bir toplantı ve Mayıs başında, daha sonra yeri belirlenecek olan 22. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda ele alınacak ve böylelikle nihai bir karara varılacaktır" denildi. 

Hüseyin Çelik, tarafından yapılan yazılı açıklama şöyle,"AK Parti Genel Merkezi'nde Sayın Başbakanımız ve Genel Başkanımızın başkanlığında milletvekillerimizin katılımı ile basına kapalı bir toplantı gerçekleştirilmiştir. Bu toplantıda, 30 Mart seçimlerinin geniş bir değerlendirmesi yapılmış, milletvekillerimiz seçim sonuçları ile ilgili görüş ve kanaatlerini söz alarak grubumuzla paylaşmışlardır.

Toplantı gündeminde 10 Ağustos'ta ilk tur oylaması yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili olarak grubumuzun eğilimi, dağıtılan anket formları ile sorulmuş, gerekli istişareler yapılmıştır. Toplantıda ele alınan bir diğer husus, tüzüğümüzde yer alan 3 dönem kuralı olmuştur. Bu konu ile ilgili bir değişiklik yapılıp yapılmaması gerektiği yine dağıtılan anket formlarıyla milletvekillerimize sorulmuştur. Her iki konu ile ilgili olarak doldurulan anket formları Genel Merkezimiz tarafından değerlendirilecektir. Gerek Cumhurbaşkanlığı seçimi, gerekse 3 dönem kuralı ile ilgili hususlar, 18 Nisan 2014 tarihinde yapılacak Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı, ardından Büyük Kongre delegeleri ile yapılacak bir toplantı ve Mayıs başında, daha sonra yeri belirlenecek olan 22. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda ele alınacak ve böylelikle nihai bir karara varılacaktır. 2002'deki 3 Kasım seçimlerinden sonra, Sayın Başbakanımızın milletvekili olmamasından dolayı, kimin başbakan olması gerektiğinden, 2007'de Cumhurbaşkanı adayının kim olması gerektiğine kadar birçok önemli husus, hep geniş çaplı istişare ve değerlendirmeler sonucu ortak akılla karara bağlanmıştır. Başbakanımız ve Genel Başkanımız birçok önemli konuda istişare, nabız tutma ve eğilimlerin belirlenmesi hususunu, AK Parti camiası ile sınırlı tutmamış, STK'ların, kanaat önderlerinin, nihayet sokaktaki vatandaşın ne istediği tespit edilmeye çalışılmıştır. Önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili olarak aynı tavrın ve tutumun ortaya konacağından kimsenin şüphesi olmasın. AK Parti, Türkiye'nin partisi olmayı başarmış tek siyasi harekettir. Türkiye'nin isteği ve arzusu bizim de istek ve arzumuzdur. Halkımız neyi isterse o olacak, halkın istemediği ise olmayacaktır."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.