1. WEB TV

  2. POLİTİKA

  3. ERDOĞAN'IN 2 YIL ARA İLE YAPTIĞI KONUŞMA VİDEOSU REKOR KIRDI

ERDOĞAN'IN 2 YIL ARA İLE YAPTIĞI KONUŞMA VİDEOSU REKOR KIRDI

2 yıl 1 ay ara ile Mavi Marmara hakkında yaptığı 2 ayrı konuşma sosyal medyada paylaşım rekorları kırıyor.

Dokuz Türk vatandaşının öldürüldüğü Gazze'ye yardım götüren Mavi Marmara gemisinde yer alan yolculardan Karar yazarı Hakan Albayrak, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın “Türkiye’den böyle bir insani yardımı götürmek için günün başbakanına mı sordunuz?” sözlerine tepki gösterdi. "Demek ki Erdoğan’a göre Mavi Marmara öncülüğündeki 'Gazze’ye Özgürlük Filosu' inisiyatifi lüzumsuz ve de edepsiz bir gövde gösterisinden ibaretti" diyen Albayrak, "Mavi Marmara projesine başından beri karşı olan hükümet, ambargonun hafifletilmesi üzerinde durarak, 'Biz İsrail’le anlaştık. İsrail’in Aşdot limanı üzerinden Gazze’ye şu şu yardımları göndereceğiz. Mavi Marmara’ya, Özgürlük Filosu’na gerek yok. Ortalığı karıştırmamak lazım' diyordu. Benim de aralarında bulunduğum ‘edepsizler’ savunuyorduk" ifadelerini kullandı.

"Erdoğan'ın konuşması sonrası bazı ‘Reisten fazla Reisçiler’ hemen durumdan vazife çıkarıp İHH’ya hunharca saldırmaya başladılar" diyen Albayrak, "Neyse ki maşeri vicdan ağır basıyor, onların akılalmaz itham ve hakaretleri sağduyu deryasında boğuluyor. Boğuluyor boğulmasına da, ‘Bu noktaya nasıl gelebildik?’ sorusu içimizi kemirmeye devam ediyor" dedi.

Albayrak'ın Karar'da "Esef" başlığıyla yayımlanan (2 Temmuz 2016) yazısı şöyle:

Buda oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İHH ve Mavi Marmara’ya amiyane tabirle ‘laf çaktı’. Beştepe’deki bir iftar davetinde yaptığı konuşmada aynen şöyle dedi: “Siz kalkıp da Türkiye’den böyle bir insani yardımı götürmek için günün başbakanına mı sordunuz? Biz zaten oraya gerekli yardımı, Gazze’ye bugüne kadar hep yaptık, yapıyoruz. Filistin’e yaptık, yapıyoruz. Bunları da yaparken bir yerlere gövde gösterisi olsun diye değil, her şeyi uluslararası diplomasi neyse bu diplomasi içinde yaptık; yapıyoruz, yapacağız. Bunları davul zurna çalarak değil edebi adabı içinde yaptık, yapıyoruz.”

VİDEOYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Benzer Videolar