1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. ERDOĞAN'DAN PARİS KATLİAMINA İLGİNÇ AÇIKLAMA
ERDOĞAN'DAN PARİS KATLİAMINA İLGİNÇ AÇIKLAMA

ERDOĞAN'DAN PARİS KATLİAMINA İLGİNÇ AÇIKLAMA

Erdoğan Fransa'nın başkenti Paris'te meydana gelen ve ilk gelen bilgilere göre eli kanlı IŞİD terör örgütünün düzenlediği saldırıyı fail adı vermeden kınadığını bildirdi

A+A-

ERDOĞAN 3 GÜN ÖNCE BUNLARI SÖYLEMİŞTİ

Fransa'daki katliamdan 3 gün önce Erdoğan, 'Terör karşısında ilkesel bir duruş sergilenmemesi halinde bu ateş önünde, eninde, sonunda tüm dünyaya sıçrar. Bugün kendi sınırları içinde güven ve refah içinde olduğunu sanan ülkeler yarın terör ateşini iliklerine kadar hissetmekten kurtulamayacaktır' demişti.

KATLİAMDAN SONRA Kİ AÇIKLAMASI

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan Paris'te meydana gelen terör saldırılarına ilişkin yaptığı açıklama, "Tüm Fransız halkı ile aynı acıyı paylaştığımızı tekrar hatırlatmak istiyorum." dedi, ama saldırıyı gerçekleştirdiği neredeyse netleşen eli kanlı terör örgütü IŞİD'in adından bahsetmedi.

FAİLİNDEN BAHSETMEDİ

Artık terörizmle mücadele konusunda sözün bittiği yerde olduğumuzu hatırlatmak istiyorum. Türkiye olarak terörizm konusunda ilkeli tavrımızı bundan sonra da aynı şekilde devam ettireceğiz. Her zaman ifade ettiğimiz gibi, terörün dini, milleti, ırkı, vatanı yoktur. Benim teröristim iyi, seninki kötü mantığını artık bir kenara bırakıp ayaklar altına almamız gerekir" dedi.

REHİNE KRİZİ SÜRÜYORMUŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Paris'te meydana gelen terör saldırılarına ilişkin açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bir dizi terör olayında çok sayıda kişinin öldüğünü ve yaralandığını ayrıca hala devam eden bir rehine krizi olduğunu tesirle öğrenmiş bulunuyorum. Fransız halkına kayıpları için taziyelerimi sunuyor yaralılara acil şifalar diliyorum" dedi.

UZUN SÜREDİR DİLE GETİRDİĞİMİZ HASSASİYETLERİN NE KADAR İSABETLİ OLDUĞUNU ACI ŞEKİLDE GÖSTERMİŞTİR

Uluslararası toplum olarak terörizme karşı bir mutabakatın olması gerektiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Uzun süredir dile getirdiğimiz hassasiyetlerin ne kadar isabetli olduğunu acı bir şekilde göstermiştir. Uluslararası toplum olarak terörizme karşı bir mutabakatın olması gerektiğini hep ifade ettik. Artık terörizmle mücadele konusunda sözün bittiği yerde olduğumuzu hatırlatmak istiyorum. Bunun artık bunun ön plana çıkması gereken bir dönemde olduğunu özellikle hatırlatmak istiyorum. Yaklaşık 30 yıldır bunun mücadelesini veren ülkenin Cumhurbaşkanı olarak bunları ifade ediyorum" açıklamasını yaptı.

HER ZAMAN İFADE ETTİĞİMİZ GİBİ, TERÖRÜN DİNİ, MİLLETİ, IRKI, VATANI YOKTUR

"Her zaman ifade ettiğimiz gibi, terörün dini, milleti, ırkı, vatanı yoktur" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Terörizmin hepsi kötüdür. Teröristin hepsi kötüdür. Benim teröristim iyi, seninki kötü mantığını artık bir kenara bırakıp ayaklar altına almamız gerekir. Terörü, kendi iddialarının ve söyleminin ötesinde bizatihi varlık sebebiyle değerlendiremedikçe bu meselenin üstesinden gelemeyeceğimiz aşikardır. Türkiye olarak terörizm konusunda ilkeli tavrımızı bundan sonra da aynı şekilde devam ettireceğiz.

KATLİAMLARIN FAİLLERİNDE DEĞİNMEDİ

Ankara, Suruç, Gaziantep, Diyarbakır, Şırnak'taki aklınıza geldiği kadarıyla ülkemin insanları bunları çok iyi bilir. Ne düşünüyorsak ne düşündüysek Paris'teki eylemler içinde aynısını düşünüyor, hissediyoruz. Terörün anlamını ve yol açtığı sonuçları çok iyi bilen bir ülke olarak şu anda Fransa'da yaşanan acıyı gayet iyi anlıyoruz. Tüm Fransız halkı ile aynı acıyı paylaştığımızı tekrar hatırlatmak istiyorum. Bir kez daha Fransız dostlarımıza başsağlığı diliyorum" diye konuştu.

Öte yandan terör saldırısı nedeniyle Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande G-20 ziyaretini iptal etti. Fransa'nın, zirveyi Dışişleri Bakanı düzeyinde temsil edileceği öğrenildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.