1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. ERDOĞAN’DAN NAZLIAKA’YA ŞOK CEVAP
ERDOĞAN’DAN NAZLIAKA’YA ŞOK CEVAP

ERDOĞAN’DAN NAZLIAKA’YA ŞOK CEVAP

Erdoğan kuruluş resepsiyonunda konuştu

A+A-

AK Parti'nin 13. kuruluş yıl dönümü resepsiyonuna katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın TBMM Genel Kurulu'nda AK Partililere yönelik "Şeytan diyor ki, çıkart şu ayakkabıyı, fırlat. Ama bir ayakkabıma bakıyorum bir size bakıyorum. Değmez diyorum" şeklindeki sözlerine cevap verdi. Erdoğan; "Şu anda Meclis kapandı. Dedik ki 28'ine kadar Meclis kapalı olsun. Niye Pazar günün o heyecanını, coşkusunu bize yaşatmak istemeyenler Parlamento'da ayakkabılar ile uğraşıyor. O ayakkabıyı atma, o ayakkabı sana lazım olur. Bunların kalitesi, seviyesi bu" dedi.

YENİ GENEL BAŞKANIMIZ VE BAŞBAKANIMIZ İLE GELECEĞİ YÜRÜYECEĞİZ.

AK Parti'nin 27 Ağustos'taki olağanüstü kongresine ilişkin Başbakan Erdoğan, "27 Ağustos'taki olağanüstü kongrenin hazırlığı içerisinde olacağız. Resepsiyonu takiben, milletvekili arkadaşlarımızla aşağıda bir toplantı yapacağız. Genel merkez gençlik kolları ve kadın kolları ile de bir toplantı yapacağız. Orada da aynı şekilde kanaatleri alacağız. Kolektif akıl önem arz ediyor. 27 Ağustos'ta büyük kongre delegeleri kararlarını verecek. İnşallah yeni genel başkanımız ve başbakanımız ile geleceğe yürüyeceğiz" diye konuştu.

"330'U YAKALAMA ŞANSIMIZ OLSAYDI ZATEN BİZ BUNLARI DA MİLLETE GÖTÜRÜRDÜK"

Yeni Anayasa heyecanımız vardı. Bizler her tülü fedakarlığı yaptık. Derdimiz, "Bağcı dövmek değil üzüm yemek." Buna rağmen faturayı bize kesmek istediler. Hayatları hep ipe un sermek. Bizim 330'u yakalama şansımız olsaydı zaten biz bunları da millete götürürdük. Millete götürseydik de ben inanıyorum ki benim halkım gümbür gümbür Allah'ın izniyle yüzde 58'de olduğu gibi bu 60 maddeye de Anayasa değişikliğine de onay verirdi. İnşallah genel başkan ve başbakan belli olduktan sonra, dedik ki genel başkan, başbakan ayrı yanlış olur. Bu bizim kendi ilkelerimize de aykırı olur. Kongrenin, ardından eylül, ekim gibi belde, il, ilçe seçimlerini yapmalıyız. 2015 seçimlerine 90 gün kala biz bu işi bitirmeliyiz. 90 gün kala yeni kan, heyecan inşallah hep birlikte 2015 seçimlerine hazırlanıp çıkmalı, sandıkları yine AK Parti olarak patlatmalıyız" ifadelerini kullandı.

"PARÇALANDI PARÇALANIYOR GİTTİ GİDECEK DAYANAMAZ MÜMKÜN DEĞİL"

Başbakan Erdoğan, "AK Parti kurulduğundan bu yana hep şununla karşı karşıya olmuştur; parçalandı, parçalanıyor. Gitti, gidecek dayanamaz mümkün değil. Bunların arzuları hiçbir zaman tahakkuk etmedi. Çünkü bunlar millet ile yanı istikamete bakmıyor" dedi.

"YETER Kİ BİZ, BİRBİRİMİZE ÇELME TAKMAYALIM"

Parti içindeki birlik ve beraberliğin önemine vurgu yapan Başbakan Erdoğan, "Yeter ki biz, birbirimize çelme takmayalım. Dışarıdan içeriden birçok girişimler olabilir. Pirim vermeyelim. Sağlam temeller üzerine bina ettik. Basit hesaplar içerisinde olmadık. Büyük düşünmek zorundayız. Şunu unutmayın dünya bize bakıyor. İslam dünyası bize bakıyor. Artık gündemi belirlenen bir Türkiye yok. Gündem belirleyen bir Türkiye var" açıklamasında bulundu.

"GÖZÜNÜZDE BÜYÜTMEYİN YERLİ OTOMOBİLİMİZİ UÇAKLARIMIZI DA İNŞALLAH ÜRETECEĞİZ"

Türkiye'nin yerli otomobil ve uçak da üretebileceğini söyleyen Başbakan Erdoğan, "2015'i farklı değerlendirmemiz, hazırlanmamız lazım. Her doğan malum doğar, büyür ve ölür. Bu gerçek kişiler için böyle olduğu gibi, tüzel kişilikler için de böyledir. Bunun ömrü ne kadar uzun olursa, fayda süreci de o kadar uzun olacaktır. Partimizin de bu noktadaki ömür süreci ne kadar uzun olursa, inanıyorum ki Türkiye ve Türkiye milleti bundan bu kadar istifade edecektir. AK Parti Türkiye'nin gülen yüzüdür. Her yönüyle sigortasıdır. Hep birlikte Türkiye olmaya devam edelim. Gözünüzde büyütmeyin yerli otomobilimizi, uçaklarımızı da inşallah üreteceğiz. Yeter ki kendimizle uğraşmayalım" diye konuştu.

"O AYAKKABIYI ATMA O AYAKKABI SANA LAZIM OLUR"

CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın TBMM Genel Kurulu'nda AK Partililere yönelik "Şeytan diyor ki, çıkart şu ayakkabıyı, fırlat. Ama bir ayakkabıma bakıyorum bir size bakıyorum. Değmez diyorum" şeklindeki sözlerini eleştiren Başbakan Erdoğan, "Şu anda Meclis kapandı. Dedik ki 28'ne kadar Meclis kapalı olsun. Niye Pazar günün o heyecanını, coşkusunu bize yaşatmak istemeyenler Parlamento'da ayakkabılar ile uğraşıyor. O ayakkabıyı atma o ayakkabı sana lazım olur. Bunların kalitesi, seviyesi bu. Bizim kadın kollarımız, bizim hanım milletvekillerimiz hiçbir zaman onların seviyesine hamdolsun düşmedi ve düşmeyecekler. Onlar onurları ile en güzle cevabı onlara zaten veriyorlar, verecekler" ifadelerini kullandı.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.