1. WEB TV

  2. POLİTİKA

  3. Erdoğan'dan çok kritik ' İşadamları ' açıklaması

Erdoğan'dan çok kritik ' İşadamları ' açıklaması

Erdoğan il kongreleri için gittiği Doğu illerinden Muş'ta yaptığı bir konuşmadan " Bazı iş adamlarının mallarını yurt dışına kaçırma girişimi içinde olduklarını duyuyorum" diyerek bunlara izin verilmeyeceğini duyurdu.

Erdoğan'dan ekonominin krizde olduğunun itirafı gibi açıklama geldi

HANGİ İŞ ADAMLARI ?

Erdoğan konuşmasında bu iş adamlarının kimler olduğu konusunda bilgi vermedi. Mallarını kaçırma girişiminde olan iş adamları neden mallarını kaçırıyorlar bu konuya da açıklık getirmeyen AKP Genel başkanı ve Cumhrbaşkanı Erdoğan'ın açıklaması ardından iş dünyasında bir rahatsızlık olduğu ortaya çıktı. Açıklamasında İMF'ye borç olmadığının altını çizen Erdoğan liradan 6 sıfır atıldığını hatırlatarak " tuvalete bile 1 Milyona gidiyorduk" diyerek ekonomiyi övdü.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, partisinin Muş il kongresi öncesinde vatandaşlara seslendi.

İŞTE O KONUŞMADAN İLGİLİ BÖLÜM

"Ne zaman Muş'a gelsem, sizi her zaman iri gördüm, diri gördüm, kardeş gördüm, hep Türkiye gördüm. Bu terörün de belini kırdık mı, kırıyor muyuz? Son bir hafta içinde bini aşkın teröristi etkisiz hale getirdik.

Mehmetimiz, polisimiz, güvenlik korucularımız şehadete yürüdüler ama binlerce teröristi de etkisiz hale getirdiler. Milletimin huzurunu kaçıran kim olursa olsun bedelini ödeyecek. Onlar çukur açtılar, şimdi o çukurlara gömüldüler."7

'İZİN VERMEYİZ'

Erdoğan konuşmasında şunları söyledi:

"Türkiye'yi askeri ekonomik ve diplomatik olarak büyütürken komşularımız başta olmak üzere yardıma ihtiyacı olanların yardımına koşuyoruz. Bölgemizin her yerinde tüm mazlumların yaralarına merhem olduk. 15 yıl önce paralarımızda 6 sıfır vardı, biz bu 6 sıfırı attık mı? Tuvalete 1 milyona gidilen bir yer vardı. Sıfırları attık 1 liraya gider hale geldik. 

İMF BORCU KONUSU

Şu anda IMF'ye borcumuz var mı? IMF bizden borç istiyor. IMF kapısında 3-5 cente muhtaç olan bir Türkiye vardı. Şimdi Türkiye'ye bir kumpas uyguluyorlar. Bazı haberler alıyorum, bazı sinyaller alıyorum. Bazı işadamlarının varlıklarını yurtdışına kaçırma gibi bir gayretleri olduğunu duyuyorum. Buna izin verilmeyecek, bu adımlar vatana ihanettir.

DOĞAL GAZ ALDIK

Sözleşmemiz olan bir ülkeden vatandaşımız üşümesin diye doğalgaz almışız. Türkiye BM kararlarına harfiyen uymuştur.

2019'a başka bir isimle gidileceğini duyuyorum. Gidicidir bay Kemal.

Unutmayın, Türkiye tökezlerse umudunu bize bağlamış yüz milyonlar tökezler.

Türkiye Kürt, Türk,Arap ayrımı yapmadan bölgesindeki insanların yardımına koşan tek ülkedir."

VİDEOYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Benzer Videolar