1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Erdoğan'a Şok Soru
Erdoğan'a Şok Soru

Erdoğan'a Şok Soru

A+A-
BİRLİKTE YAŞADIKLARI NASIL TESPİT ETTİNİZ

Erdoğan'ın Kızlı-Erkekli aynı evde yasşıyorlar ile ilgili son günlerde yaptığı açıklamalara tepkiler gelmeye devam ediyor. Erdoğan'ın yaptığı açıklamanın ardından ülke genelinde bazı yöneticilerin çeşitli şekillerde uygulamaya geçmesi gazete manşetlerinde yer almaya başladı. Isparta'da bir okul müdürünün kızlar erkekler ile aynı yemekhanede yemek yiyemez uygulaması başlatması, velilerin tepkileri üzerine geri alınmıştı. Öte yandan Adana Valisi Hüseyin Avni Coş'un "Başbakanımızın sözleri bizim için talimattır" şeklinde açıklama yaparak, Adana'da gereken önlemleri alacağına dair işaretler vermesi büyük yankı buldu. Öte yandan, 
CHP Genel Başkan Yardımcısı Tanrıkulu, Başbakan’a sordu: "Kız ve erkek öğrencilerin birlikte yaşadığı nasıl tespit edilmiştir?"

ÖLÇÜT NEDİR?
 
 CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yazılı olarak yanıtlanması istemi ile TBMM Başkanlığına "Kız ve erkek öğrencilerin birlikte yaşadığı nasıl tespit edilmiştir" diye sordu.
 
Tanrıkulu, soru önergesinde şunları kaydetti:
"Partinizin Kızılcahamam Kampı'nda yaptığınız konuşmada, okullarda yaşanan yurt sıkıntılarına dikkat çekerek, 'Denizli İlinde şahit olduk. Yurtların yetersizliği beraberinde çeşitli sıkıntılar doğuruyor. Üniversite öğrencisi genç kız, erkek öğrenci ile aynı evde kalıyor. Bunun denetimi yok. Muhafazakar demokrat yapımıza bu ters. Vali Bey'e bunun talimatını verdik. Bunun bir şekilde denetimi yapılacak' dediğiniz basına yansımıştır.
 
NE TÜR DENETİM YAPACAKSINIZ?
 
1. Kimlerin aynı evde kalabileceği ile ilgili ölçüt var mıdır? Varsa nelerdir?
2. Nikahsız yaşayan çiftler de muhafazakar demokrat yapıya ters midir?
3. Özel huzurevlerinde birlikte kalan kadın ve erkekler de muhafazakar demokrat yapıya ters midir?
4. Kız ve erkek öğrencilerin birlikte yaşadığı nasıl tespit edilmiştir? 
5. Vali Bey’e verdiğinizi söylediğiniz talimatta tam olarak neler yer almaktadır?
6. Ne tür bir denetim yapılacaktır?” 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.