1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. ERDOĞAN'A BİR ESKİ BAKAN DAHA İSYAN ETTİ
ERDOĞAN'A BİR ESKİ BAKAN DAHA İSYAN ETTİ

ERDOĞAN'A BİR ESKİ BAKAN DAHA İSYAN ETTİ

AKP'nin içerisinden Erdoğan'a tepkilerin boyutu her geçen gün daha çok artıyor. Bir eski bakan daha Erdoğan'a isim vermeden gönderme yaptı. Konu demokrasi ve adalet

A+A-

Habertürk gazetesinde yazan eski Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, 28 Şubat derslerini yazdığı bugünkü yazısında Erdoğan'a göndermede bulundu. Dinçer, "belki de çıkarılabilecek en önemli ders, aşırı güç ve katılığın bir iktidarın ölümü olabileceğidir" dedi.

28 ŞUBAT DERSLERİ YAZISI

Ömer Dinçer, 28 Şubat derslerini yazdığı yazısında "Demokrasiyi korumanın ve vatandaşların temel hak ve özgürlüklerini kullanmasını kolaylaştırmanın, öncelikle siyasi iktidarın ve devlet kurumlarının görevi olduğudur" derken, "Şartların ağırlığına bakılmaksızın insan hak ve özgürlüklerine azami özeni göstermenin, demokrasiyi ne pahasına olursa olsun korumanın, iktidarın devamlılığı anlamına geldiği unutulmamalıdır" ifadelerini kullandı. Dinçer yazısını "Belki de çıkarılabilecek en önemli ders, aşırı güç ve katılığın bir iktidarın ölümü olabileceğidir" şeklinde bitirdi.

İŞT O YAZININ İLGİLİ BÖLÜMÜ

"Birincisi, demokrasinin özünün millet iradesi olduğu ve herkesin sahip çıkması gerektiğidir. Demokrasiyi korumanın ve vatandaşların temel hak ve özgürlüklerini kullanmasını kolaylaştırmanın, öncelikle siyasi iktidarın ve devlet kurumlarının görevi olduğudur.

İkincisi, darbe teşebbüslerine topyekûn karşı çıkmak ve darbecilere karşı hep birlikte mücadele etmek gerektiğidir.

ADALETİN KORUNMASI GEREĞİ

Üçüncüsü, her durumda adaletin korunması gerektiğidir. Önceki darbelerin ve 28 Şubat’ın hatalarına düşülmemelidir. Şartların ağırlığına bakılmaksızın insan hak ve özgürlüklerine azami özeni göstermenin, demokrasiyi ne pahasına olursa olsun korumanın, iktidarın devamlılığı anlamına geldiği unutulmamalıdır.

Belki de çıkarılabilecek en önemli ders, aşırı güç ve katılığın bir iktidarın ölümü olabileceğidir."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.