1. HABERLER

  2. YURT HABERLERİ

  3. ERDOĞAN BU AÇIKLAMAYI YAPTI KAYBOLDU
ERDOĞAN BU AÇIKLAMAYI YAPTI KAYBOLDU

ERDOĞAN BU AÇIKLAMAYI YAPTI KAYBOLDU

7 Haziran seçimleri ardından Barış Sürecini askıya alan AKP ve en büyük destekçisi Erdoğan Ankara'da 95 kişinin hayatına kasteden kanlı saldırının amacının toplumun farklı kesimlerini birbirine düşürmek olarak açıkladıktan sonra sessizliğe büründü

A+A-


"AMACI, FARKLI TOPLUM KESİMLERİNİ BİRBİRİNE DÜŞÜREBİLMEKTİR" 
"Millet olarak, özellikle de siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları ve medya olarak, bu saldırıların tümüne karşı, aynı duyarlılıkla, aynı samimiyetle, aynı insani ve ahlaki duruşla tavrımızı ortaya koymalıyız. Diğer terör eylemleri gibi Ankara Tren Garı'ndaki saldırı da, birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi, geleceğimizi hedef almaktadır.

DAYANIŞMA ÖNERDİ

Bu saldırı karşısında göstereceğimiz dayanışma ve kararlılık, teröre vereceğimiz en büyük, en anlamlı cevap olacaktır. Ankara'daki saldırıyı gerçekleştirenlerin amacı, farklı toplum kesimlerini birbirine düşürebilmektir. Bu konuda herkesi sorumlu davranmaya, dikkatli hareket etmeye, terörün yanında değil karşısında yer almaya davet ediyorum.

DEVLETİN TÜM BİRİMLERİ ÇALIŞIYOR

Devletimiz, tüm birimleriyle bu olayı aydınlatmak için çalışmaktadır; faillerin en kısa zamanda belirleneceğine ve adalete teslim edileceğine inanıyorum. Milletimizin huzurunu, ülkemizin güven ve istikrar ortamını bozmayı amaçlayan bu saldırıda hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine ve aziz milletimize başsağlığı, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum"

ANKARA'da meydana gelen resmi açıklamaya göre 86 kişinin yaşamını yitirdiği terörist saldırılara ilişkin Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığındaki toplantı saat 12.30'da başladı.

İŞTE KATILANLAR

Toplantıya, Başbakan Yardımcıları; Yalçın Akdoğan, Numan Kurtulmuş, Tuğrul Türkeş, İçişleri Bakanı Selami Altınok, Adalet Bakanı Kenan İpek, Başbakanlık Müsteşarı Kemal Madenoğlu, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar, Başbakanlık Başmüşaviri Hatem Ete ve Başbakanlık Müsteşar Yardımcısı Özer Kontoğlu katıldı.

ERDOĞAN AÇIKLAMASI; 13:32

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Birlik ve beraberliğimize, ülkemizin huzuruna kasteden bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyorum.

KINIYORUM

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Daha önce değişik yerlerde askerimize, polisimize, korucularımıza, kamu görevlilerimize ve masum vatandaşlarımıza karşı yapılan terör eylemleri ile bugün Ankara Tren Garı'nda sivil vatandaşlarımızı hedef alan terör saldırısı arasında hiçbir fark yoktur.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ankara'daki saldırıyı gerçekleştirenlerin amacı, farklı toplum kesimlerini birbirine düşürebilmektir.
Bu konuda herkesi sorumlu davranmaya, dikkatli hareket etmeye, terörün yanında değil karşısında yer almaya davet ediyorum.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Devletimiz, tüm birimleriyle bu olayı aydınlatmak için çalışmaktadır; faillerin en kısa zamanda belirleneceğine ve adalete teslim edileceğine inanıyorum.

AKP'DEN AÇIKLAMA

Ankara'daki saldırıda onlarca yurttaş hayatını kaybederken AKP kendini aklama çabasında. AKP Çanakkale milletvekili Bülent Turan, "Ölümlerin faturasını başka yerlere kesmeye çalışanlar hiç bu hesaplara girmesin. Milletimiz artık bu oyuna düşmesin" derken, "Teröre karşı tek ses olmadıkça bu oyunlar oynanacak. Sırtını terör örgütlerine dayayanlar, terör örgütleriyle iş birliği yapanlar, bu saldırıların en büyük sorumlularıdır" ifadelerini kullandı. 

SAVCILIK SORUŞTURMASI BAŞLADI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, katliama dönüşen patlamalarla ilgili soruşturmayı yürütmeleri için 5 Cumhuriyet Savcısı'nı görevlendirdi.

Soruşturma çerçevesinde bölgedeki MOBESE görüntüleri incelenmeye başlandı. İçişleri Bakanlığı da, patlamada 86 kişinin hayatını kaybettiğini, 126 kişinin ise yaralandığını açıkladı.

 

ANKARA KATLİAMINDA PATLAMA ANI KAMERADA

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.