1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Erdoğan; 20'ye yakın Ölümüz Var Artabilir !
Erdoğan; 20'ye yakın Ölümüz Var Artabilir !

Erdoğan; 20'ye yakın Ölümüz Var Artabilir !

Başbakan Erdoğan: (Reyhanlı'da patlama) 20 civarında ölümüz var. 46 kadar yaralı var. Heran ölüm sayısı artabilir

A+A-
" 20 YAKIN ÖLÜMÜZ VAR"

Başbakan Erdoğan: (Reyhanlı'da patlama) 20 civarında ölümüz var. 46 kadar yaralı var. Heran ölüm sayısı artabilir

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde meydana gelen patlamayla ilgili açıklama yaptı. Erdoğan "Şu anda 20 civarında ölümüz ve 46 kadar yaralımız var. Her an ölü sayısı artabilir. Gerek hayat valimiz gerekse oradaki istihbarat birimlerimiz olayın kimler tarafından yapıldığı üzerindeki çalışmaları sürdürüyor. Buradan tüm Reyhanlı'daki kardeşlerimize şu mesajı göndermek istiyorum: Bu süreç hassas bir süreç. Özellikle çözüm süreci diye ülkemizde yeni bir dönemi başlattık. Bu yeni dönemi hazmedemeyenler bu özgürlük havasının teneffüs edilmesine ne yazıkki olumlu bakamayanlar bu tür eylemler içerisine girebilir. Bir diğer hassas durum şu: Suriye sınırındaki bir ilimiz Hatay ve hassasiyetleri olan bir ilimiz. Buradaki hassas durumu kaşımak suretiyle de adımlar atabilirler. Burada 20 bin Suriyeli sığınmacı kamplarımızda yaşıyor veya oralardan gelip misafirimiz durumunda olanlar var. Hazmedememek gibi bir süreçte olabilir. Bunu gerekçe görstererek panik havası estirmek isteyenler olabilir. Bu konuda çok çok dikkatli olmamız, hassas olmamız lazım. Ölen kardeşlerime Allah'tan rahmet diliyorum. Yaralı kardeşlerime şifalar diliyorum. Sabırlı olacağız ve bu süreci inşallah atlatacağız. Gerek Hatay milletvekili olan Adalet bakanım gerek içişleri ve sağlık bakanım onlarda Hatay'a hareket halindeler. Oradaki duruma bakacaklar. Bizde burada değerlendirme halindeyiz. Süreci takip edeceğiz" diye konuştu.

DAVUTOĞLU; PROVAKASYON OLABİLİR 
 

Berlin'de bulunan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu Reyhanlı'da meydana gelen patlama ile ilgili olarak gazetecilerin sorularını yanıtladı.
 
Davutoğlu, "Son derece acı bir aldık Reyhanlı'dan. İçişleri Bakanı'mız zaten gerekli açıklamaları yaptı. Biz de yakından takip ediyoruz. Suriye'de böyle kritik bir geçiş sürecinde bir çok provokasyon, tahrik söz konusu olabilir. Önemli olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin, vatandaşlarımızın huzuru. Bu konuda bütün vatandaşlarımızı tahriklere karşı dikkatli olmaya davet ediyoruz. 
 
Olay bütün boyutları ile derinlemesine incelenecektir. 
 
Dışarıdaki durumu Türkiye'ye yansıtan karşılığını bulur. Gerekli tedbirler alınacak. Türkiye güçlü bir emniyet alt yapısına sahiptir, bir çok imtihandan geçmiş bir ülkedir. Muhtemel provokasyonlara karşı herkes dikkatli olmalı. 
 
Türkiye'nin huzurunu sabote etmek isteyen bir çok çevreler çıkabilir. Suriye başta olmak üzere bir çok konu istismar edilebilir. Hiç bir güç Türkiye'nin iç huzurunu bozmaya muktedir olmayacaktır. 
 
Hiç kimse Türkiye'nin gücünü test etmeye kalkmasın. Suriye için kritik olan bu süreçte zamanlama dikkat çekicidir. Tam Suriye'de geçiş süreci ile ilgili önemli kararların alındığı, diplomatik temasların yoğunlaştığı bir dönemde bunların olması tesadüf değildir. Türkiye kararlı politikasından vazgeçmez. İstikrarın dış mihraklardan etkilenmesine izin vermez. Olay bütün boyutları ile inceleniyor." dedi.
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.