1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. ELEKTRİĞE GİZLİ ZAM MI YAPILDI
ELEKTRİĞE GİZLİ ZAM MI YAPILDI

ELEKTRİĞE GİZLİ ZAM MI YAPILDI

Tatilden dönenlere bir acayip fatura...

A+A-

Tatilden döndüğünde, bir önceki aya göre elektrik faturasını daha yüksek geldiğini gören vatandaş “Elektriğe gizli zam mı geldi” diye sordu.

Elek­trik da­ğı­tım şir­ket­le­ri, ayın ya­rı­sı­nı evin­de ge­çir­me­yen abo­ne­le­ri­ne bir ay ön­ce­ki aya oran­la da­ha faz­la fa­tu­ra gön­de­rin­ce kul­la­nı­cı­lar çi­le­den çık­tı. Sözcü'nün ha­be­ri­ne gö­re, ayın 15 gü­nü ta­til­de ol­du­ğu hal­de bir ön­ce­ki dö­nem­den da­ha faz­la fa­tu­ray­la kar­şı­la­şan abo­ne­ler bu du­ru­ma bir an­lam ve­re­me­di. Kul­la­nım mik­ta­rın­da her­han­gi bir de­ği­şim ol­ma­ma­sı­na rağ­men fa­tu­ra­sın­da ar­tış ol­du­ğu­nu gö­ren vatandaş­lar şi­ka­yet­çi ol­du.

‘15 gün yok­tum 75 TL gel­di­’

“Ev­de ol­ma­dı­ğı­mız hal­de da­ha faz­la fa­tu­ra gel­di, bu hak­sız ka­zan­ca bir son ve­ril­si­n” di­yen bir abo­ne­nin şi­ka­ye­ti şöy­le:
“E­lek­tro­nik sa­yaç ta­kıl­dık­tan son­ra fa­tu­ra­la­rım es­ki­si­ne oran­la yük­sek gel­me­ye baş­la­dı. Bu­nun ne­de­ni­ni an­la­ya­ma­dım. Ev­de 15 gün ol­ma­dı­ğım hal­de elek­trik fa­tu­ram şu ana ka­dar ge­len en yük­sek fa­tu­ra, 75 li­ra gel­di. Bu fa­tu­ra­ya iti­raz edi­yo­rum. Ka­yıp be­de­li­nin müş­te­ri­ye yan­sı­tıl­ma­sı­na iti­raz edi­yo­rum.”

İşte bir elektrik abonesinin şikayeti:

Kimlerin yerine ödüyoruz?
“Tek çocuklu üç kişilik normal çekirdek aileyiz. Aylık normal tüketim miktarımız ortalama 150 kws. Faturada o kadar çok doküman var ki 40 lira tutan fatura bedelini iki katına yakın yani 75-80 lira arasında ödemek zorunda bırakılıyoruz. Bu misli fark kimlerin cebine veya kimlerin yerine ödüyoruz?”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.