1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. DOĞAN GURUBUNA MAHKEMEDEN MÜJDELİ HABER
DOĞAN GURUBUNA MAHKEMEDEN MÜJDELİ HABER

DOĞAN GURUBUNA MAHKEMEDEN MÜJDELİ HABER

Hürriyet ve Erdoğan arasında yaşanan "%52 yargılanacak" manşet polemiğinin ardından Doğan Gurubuna getirilen ihale yasağı mahkemece bir kez daha durduruldu

A+A-

 Doğan Holding , 2009 yılında "müşterek yöneten" sıfatıyla ortak olduğu Petrol Ofisi'ne bir yıl süreyle getirilen kamu ihale yasağının kaldırılması kapsamında, Ankara 12. İdare Mahkemesi'nin şirket lehine yasağının kaldırılmasında "ısrar etme" kararı verdiğini belirterek, yasaklamanın kaldırılması için gerekli başvuruların yapılacağını açıkladı.

KAP'A BİLGİ VERDİ

Doğan Holding'in dün akşam Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yaptığı açıklamada, "Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı'nın Petrol Ofisi ve Petrol Ofisi'nin ortağı olduğu sekiz şirket ile o tarih itibariyle Petrol Ofisi AŞ'de 'müşterek yöneten' sıfatıyla ortak olan Doğan Şirketler Grubu'nun bir yıl süre ile 'kamu ihalelerine katılmaktan yasaklanmasına' dair Kararı'nın iptali istemiyle açtığımız davada, Ankara 12. İdare Mahkemesi'nin 11 Kasım 2009 tarihli Kararı ile dava konusu işlemin yürütmesinin durdurulmasını takiben, anılan Mahkeme 27 Mayıs 2010 tarihli Kararı ile dava konusu işlemi iptal etmiştir" denilerek şöyle devam edildi:

MAHKEME KARARINDA DİRENDİ

"Davalı İdare'nin temyizi üzerine Danıştay 13. Dairesi 24 Mart 2014 tarihli Kararı ile Ankara 12. İdare Mahkemesi'nin Kararı'nı bozmuştur. Bu Karar'ın düzeltilmesine ilişkin talebimiz Danıştay 13. Dairesi'nin 18 Şubat 2015 tarihli Kararı ile reddedilmiştir. Bunun üzerine Ankara 12. İdare Mahkemesi'nden 'iptal kararı'nda direnmesi talep edilmiş olup, Mahkeme'nin şirketimiz lehine, şirketimizin kamu ihalelerinden yasaklanması kararının iptal edilmesi" yönündeki kararında 'ısrar etme' kararı verdiği, bugün şirketimize tebliğ edilmiştir."

Açıklamada, iptaline karar verilen kamu ihalelerinden yasaklama kararının kaldırılması için gerekli başvuruların yapılacağı belirtildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.