1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. DİKKAT! PSİKAYTRINIZA ÇOK FAZLA GÜVENMEYİN!
DİKKAT! PSİKAYTRINIZA ÇOK FAZLA GÜVENMEYİN!

DİKKAT! PSİKAYTRINIZA ÇOK FAZLA GÜVENMEYİN!

Özel bilgileri eşlerden birine verdi!

A+A-

Bakırköy Ağır Ceza Mahkemesi, geçimsizlik yaşayan bir çifte eş terapisi yapan ve özel görüşmelerini belge halinde eşlerden birine veren ünlü psikiyatr Prof. Dr. Mansur Beyazyürek’in, 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına karar verdi.

Habertürk'te yer alan bir habere göre; alkol sorunu olduğu ve geçinemedikleri için eşi B.T.T. aleyhine boşanma davası açan H.I.T. adlı kadın, dava sürecinde, eşiyle birlikte terapiye gittikleri ünlü psikiyatr Prof. Dr. Mansur Beyazyürek’in, kendileri hakkında tuttuğu raporun mahkemeye ulaşması sonucu, soluğu savcılıkta aldı. Avukatı Tuyan Çağlar aracılığıyla, psikiyatr Mansur Beyazyürek’in aile ve özellikle kendi sırlarını ifşa ettiğini, eşinin talebi bile olsa, özel görüşmelerini mahkemeye sunamayacağını belirten H.I.T., Anadolu Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu. H.I.T.’nin avukatı Tuyan Çağlar, ayrıca kişilik haklarının zedelenmesinden dolayı Beyazyürek’e 20 bin liralık tazminat davası açtı.

ÜSTELİK BİLGİLER YALAN

Avukat Tuyan Çağlar’ın savcılığa sunduğu dilekçede, Mansur Beyazyürek’in, boşanma davasının sürdüğü Anadolu 14. Aile Mahkemesi’ne gönderdiği belgede, H.I.T’nin görüşmelerde kesinlikle söylemediği sözleri söylemiş gibi lanse ettiği iddia edildi. Dilekçede, Prof. Dr. Beyazyürek’in mahkemeye gönderdiği belgede, B.T.T.’nin “alkol almasının eşi tarafından sorun olarak görüldüğünü, zaman zaman alkol etkisinde değişik davranışlar göstermekle birlikte, bunun eşine karşı hiçbir zaman şiddete dönüşmediğini” ifade ettiği ve bunun eşi tarafından teyit edildiği bilgisinin de yalan olduğu vurgulandı.

ÖZEL HAYAT İHLALİ

Avukat Çağlar suç duyurusunda, psikiyatr Beyazyürek’in bu bilgileri vererek özel hayatın gizliliğini ihlal ettiğini, Hasta Hakları Yönetmeliği’ne göre suç işlediğini belirtti. Bu ifade üzerine soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcılığı takipsizlik kararı verdi. Karara itiraz eden mağdur kadının avukatı Çağlar’ın itirazını kabul eden Bakırköy 10. Ağır Ceza Mahkemesi, ünlü psikiyatrın 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına karar verdi.

BEYAZYÜREK: RAPORU EŞİ İSTEDİ VERDİM, O MAHKEMEYE SUNMUŞ

Mansur Beyazyürek konu ile ilgili verdiği savunmada, çifte uygulanan bir testin sonucunu isteği üzerine kocaya verdiğini, kocanın boşanma davasına sunmasından kendisinin sorumlu olmadığını söyledi. Boşanma aşamasında olan eşler konusunda özellikle hassas olduğunu ve tecrübeli bir psikiyatr olduğunu belirten Beyazyürek, olayın kendisiyle ilintilendirilemeyeceğini iddia etti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.