1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. DEVLET BAHÇELİDEN ÇOK AĞIR YOLSUZLUK AÇIKLAMASI
DEVLET BAHÇELİDEN ÇOK AĞIR YOLSUZLUK AÇIKLAMASI

DEVLET BAHÇELİDEN ÇOK AĞIR YOLSUZLUK AÇIKLAMASI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında "Rüşvet çetelerini yargıya teslim edin" dedi.

A+A-

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partsinin grup toplantısında konuşuyor. Bahçeli'nin konuşmasından satırbaşları şöyle;

YOLSUZLUĞLA KARŞI

Çukuröz'de evleri yanan vatandaşlara gereken yardım yapılmalıdır.

AKP hükümeti madenleri eşe dosta peşkeş çekebilmek için yollar aramıştır. Maden ruhsatlarının verilmesi için Başbakan'a yetki verilmesi bunun en önemli göstergesidir.

Davutoğlu'nun açıkladığı işgüvenliği eylem paketi iyi niyetli gözükse de kağıtta kalmıştır. Soma'daki, Ermenek'teki masum kardeşlerimiz zihniyet değişimini sağlayamadıkları için mi toprak ve su altında kalmıştır!

Davutoğlu G-20 zirvesinde Türkiye ekonomisini öve öve bitiremezken yolsuzluğa karşı strateji oluşturacağını anlatmıştır.

AKP YOLSUZLUĞA KARŞI STRATEJİ OLUŞTURACAKMIŞ!

Evet yolsuzluğa karşı strateji oluşturacaklarını ilan etmiştir. Ak Parti’nin diğer ülkeleri enayi yerine koymaya teşebbüs edeceğini tahmin etmemiştir. Gelin önce eline düştüğünüz rüşvet çetelerini yargıya teslim edin. 15-27 Aralık üzerindeki ambargoyu kaldırın.

ÖNCE 17-25 ARALIK'TAN BAŞLA

Sayın Davutoğlu yolsuzlukla ilgili sözlerinizden dolayı yüzünüze alaycı ifade bakan devlet başkanlarını hiç mi görmediniz. Siz kendinizi ne hallere düşürdüğünüzü hiç mi idrak edemediğiniz. İşe önce 17-25 Aralık’tan başlamalısın ki attığın taş ürküttüğü kurbağa değsin.

Başbakan’ın yolsuzluk stratejisi oluşturmak ile ilgili sözleri hava değişiminden kaynaklı olmalı.

BEDELLİ ASKERLİK AÇIKLAMASI

Bedelli askerli ile ilgili sözler ülke gündemine yerleşmiştir. Konu çok nazik ve hassastır. Hatırlarsanız Meclis Genel Kurul’unda askerlik kanununda değişiklik kabul edilmişti.

Bedelli askerlikle ilgili yasal düzenlemenin yürürlüğe girmesinden sonra başvurular tahminlerin altında kalmıştır. Askerliği yani vatan savunmasını bir bedeli yoktur. Ancak askerlik çağını geçmiş vatandaşlarımızın isteğini kayıtsız kalmak çok makul olmayacaktır.

Konuyla ilgili çizgimiz dümdüzdür. Öncelikle parası olanın bedelli askerlikten yararlanacağı algısının önüne geçmek gerekir. Belirli aralıklarla bedelli konusunun seslendirilmesi asker alma sistemindeki tıkanıklıkları göstermektedir.

Bedelli askerlik konusu ele alınırken TSK’nın görüşleri belirleyici olmalıdır.

 Askerlik görevini bir nedenle ifa edememiş, askerlik yaşını geçmişler için gereken düzenleme yapılmalıdır. Böyle bir teklif geldiği durumda MHP desteğini verecektir.

12 yıldır AKP iktidarı ile yaşadıklarımız pısırıklık halini almıştır. Türkiye’nin ne bölgesinde ne de dünyanın herhangi bir yerindeki soruna karşın ülkemizin bağımsız karar verebilme hali kalmamıştır. Türkiye yabancı ülkelerin senaryolarını figüranlık yapmaktadır.

AKP GELECEĞİ SÖMÜRGECİ PROJELERE BAĞLAMIŞTIR

AKP bölgesel güç yumuşak güç gibi tanımlarla avunurken Türkiye geleceğini vahşi ve sömürgeci projelere bağlamıştır. AKP dış politikasını milli gerçeklerden soyutlamış milli hedeflerden arındırmış yabancı tekliflerin güdümüne sokmuştur. Başbakan Türkiye’nin önünde kimse duramayacak demiş ancak cümle alemin önümüzü kestiğini görememiştir. Esad’a karşı ABD’yi ikna etmek için geceyi gündüze katan Başbakan ve hükümeti bize göre Türkiye’nin çıkarlarını ikinci plana atmış demektir.

IŞİD bedenleri ikiye ayırmaktadır. Komşu coğrafyalarda cinayetler işlenmekte etrafımızda teröristler kol gezmektedir. Davutoğlu aynen Erdoğan gibi Esad ile yatmakta Esad ile kalkmaktadır. ABD’nin politikasında değişim olmamasına rağmen bizi anladılar diyerek bile bile lades demektedir.

“ESAD ZALİMDİR DE IŞİD, PYD, PKK SEVGİ KELEBEKLERİ MİDİR?”

Davutoğlu Türkiye’yi temsil etmek için mi ABD’nin Suriye’yi vurması için yalvarmaya mı gitmiştir. Esad teröristtir Esad zalimdir de IŞİD, PYD, PKK sevgi kelebekleri midir?

Sorun Esad değildir. Asıl sorun sömürgeciliğin yepyeni operasyonudur. Düne kadar Esad ile aile fotoğrafı çektirenler aklınız neredeydi. Esad ve babası 2011 martından önce kan dökmüyor muydu? Türkiye bu politikalarla daha fazla yönetilemeyecektir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.