1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Dayanışma "Bugün Yine Taksim" Dedi
Dayanışma "Bugün Yine Taksim" Dedi

Dayanışma "Bugün Yine Taksim" Dedi

Ellerimizde karanfiller, bugün saat 19.00′da Taksim’de buluşuyoruz!

A+A-
DAYANIŞMA HALKI BU GÜN SAAT 19 DA TAKSİMDE BULUŞMAYA ÇAĞIRDI

Direnişin başladığı günden beri her gün yeni bir pasif eylem biçimi üreten Taksim Dayanışma Platformu, halkı bu gün saat 19 da Taksime Çağırdı. Gezi parkının polis tarafından boşaltılması ve halka yasaklanmasının ardından bir çok pasif eylem çeşidine mekan olan Taksim'e bu gün saat 19 da direnişçiler ellerinde karanfiller ile gelerek, direnişte hayatını kaybedenlere saygı ve polis şiddetini kınama eylemi yapacaklar.
 
Taksim Dayanışması cumartesi günü saat 19.00′da herkesi Taksim’e çağırıyor. Direnişin henüz bitmediğini, mücadelede yitirilenlerin unutulmadığını, taleplerden vazgeçilmediğini, polis şiddetinin bir an önce sonlandırılması gerektiğini bir kez daha haykırmak için halk karanfilleriyle Taksim Meydanı’nda buluşuyor.
 
AÇIKLAMADA TALEPLERİMİZDEN VAZGEÇMEDİK DENİLDİ
 
Ellerimizde karanfiller, bugün saat 19.00′da Taksim’de buluşuyoruz!
 
Taksim Meydanı ve Gezi Parkında yarattığımız demokrasi ve dayanışma cennetinden yayılan özgürlük şarkısı bütün engellemelere karşın tüm dünyaya dalga dalga yayılmaktadır.
 
Yurdumuzun dört bir yanında parklarımız ve meydanlarımızda yeşeren ve ortak irademizi oluşturmak için gerçekleştirilen forumlar; demokrasi, dayanışma ve barış içinde yeni bir yaşam için zifiri karanlıkta yol gösteren umut ışıklarımız olmuştur.
 
Tekrar ediyoruz, bizi biz yapan bütün değer ve renklerimizle, sarsılmaz bir sağduyu, direnme gücü, kararlılık ve inanılmaz bir yaratıcılıkla, yaşamın olduğu her alanda hala bir aradayız.
 
Taleplerimizden ve kazanımlarımızdan vazgeçmedik ve vazgeçmeyeceğiz.
 
Kayıplarımızı anmak, taleplerimizi tekrar hatırlatmak ve hala bugün Mersin’de, Ankara’da ve tüm Türkiye’de yaşanan şiddeti kınamak üzere Cumartesi günü saat 19.00’da karanfillerimizle Taksim Meydanımızda buluşuyoruz.
 
Yaşasın dayanışmamız…
 
Her yer Taksim her yer direniş…
 
TAKSİM DAYANIŞMASI

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.