1. WEB TV

  2. POLİTİKA

  3. Davutoğlu'nun başını yiyen görüntüler

Davutoğlu'nun başını yiyen görüntüler

Bu günlerde Erdoğan'ın yanında çok önemli bir göreve getirileceği konuşulan Ahmet Davutoğlu'nun başı bu görüntülerden sonra derde girmiş ve koltuğunu Binali Yıldırım'a kaptırmıştı.

O GÜNLERDE NELER OLMUŞTU

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Katar ziyareti öncesinde Esenboğa havalimanında bir basın açıklaması düzenledi. Açıklama öncesi bütün bakanların yerleri belirlenmişti. Başbakan Davutoğlu'nun yanında ise , Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Maliye Bakanı Naci Ağbal, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş için koltuk ayrıldı. Salona girdikten sonra masaya yönelen Binali Yıldırım, protokol müdürü tarafından dinleyici koltuklarına yönlendirildi.

Protokol müdürü tarafından dinleyici koltuklarına yönlendirilen Yıldırım, Davutoğlu’nun yanına oturtulmayınca, kendisine gösterilen yere oturdu. Daha sonra devreye Başbakan Davutoğlu girdi ve Binali Yıldırım'ı yanına çağırarak boş koltuğa oturttu.

Yaşanan bu duruma kızan Binali Yıldırım, diğer bakanların ısrarına rağmen boş koltuğa oturmadı. Binali Yıldırım, Maliye Bakanı Naci Ağbal'ın "Sayın bakanım buraya gelin, boş kalmasın" demesi üzerine "Başkasını bulurlar" yanıtını verdi

KRİZİ DAVUTOĞLU ÇÖZDÜ
Yaşanan bu krizden salona girmeden haberdar edilen Başbakan Ahmet Davutoğlu salona girince hemen olaya el attı. İçeri giren Başbakan, Binali Yıldırım’a boş koltuğu işaret ederek, oturmasını istedi. Binali Yıldırım Davutoğlu'na cevaben 'Bana burada yer ayırmışlar' dedi. Davutoğlu ise Binali Yıldırım'a, 'Yok yok geçin geçin' deyince, Yıldırım, talebi geri çevirmeyip boş koltuğa oturdu.

 
KOLTUK KRİZİ AKLA BAŞBAKANLIK KRİZİNİ GETİRDİ
Olay Başbakan ve Cumhurbaşkanı'nın AKP içindeki hattı biraz daha gerdi. Başbakan Ahmet Davutoğlu, eleştiriler üzerine saat 10.00’da başlaması gereken MKYK toplantısına gitmedi. Başbakanlık Özel Kalem’in ise AKP Genel Sekreterliğine bilgi vermediği öğrenildi.

ANKA’nın edindiği bilgilere göre, Havalimanında yaşanan Binali Yıldırım sorununun basına yansımasına Cumhurbaşkanı Erdoğan'da katıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı kızdırdığı Ankara kulislerine yansıdı.

Havaalanında yaşanan görüntünün partiyi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı rahatsız ettiği iddia edildi. Başbakan Davutoğlu’na yoğun eleştiriler geldiği kaydedilirken, bu durumun yeni bir krize yol açtığı öne sürüldü.

 
MKYK'DA ERDOĞAN'IN AĞIRLIĞI DAVUTOĞLU'NA KARŞI
Ankara kulislerine yansıyanlara göre, MKYK listesinde ağırlığı olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, MKYK üyeleriyle de bu durumu konuştuğu belirtildi. Bazı MKYK üyelerinin de Bakan Yıldırım’a "geçmiş olsun" dedikleri ve buna da Davutoğlu’nun gönül koyduğu ifade edildi.

 

Davutoğlu’nun sabah saat 10.00’da başlaması gereken MKYK toplantısına gitmediği, Başbakanlık Özel Kalem’in parti genel sekreterliğine ise Başbakan’ın toplantıya neden gitmediğine ilişkin bilgi vermediği belirtildi.

Cuma namazını, AKP Genel Merkezi’nin yanında bulunan camide kılması beklenen Davutoğlu’nun, buraya da gitmemesi, "krizin boyutunun çok yüksek olduğu" yorumlarına neden oldu.

Ancak, Başbakan Davutoğlu’nun resmi programı saat 14.00’te güncellenerek, MKYK toplantısına 14.30’da katılacağı duyuruldu.

VİDEOYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Benzer Videolar