1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. DAVUTOĞLU "EŞ BULMA" İŞİNİ BİR ADIM DAHA İLERLETTİ
DAVUTOĞLU "EŞ BULMA" İŞİNİ BİR ADIM DAHA İLERLETTİ

DAVUTOĞLU "EŞ BULMA" İŞİNİ BİR ADIM DAHA İLERLETTİ

Davutoğlu'nun Eş bulamazsanız bize başvuracaksınız' sözleri gündemi sarstı. Tepkilere yanıt veren davutoğlu işi biraz daha ilerletti.

A+A-

 BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, Şanlıurfa mitinginde söylediği, 'Annenize, babanıza gideceksiniz; inşallah onlar size hayırlı bir eş bulacak. Bulamazsa bize başvuracaksınız' sözlerini değerlendirdi.Ve eş bulma konusunu ilerletip nikah şahitliğine kadar götürdü. Gerdek konusuna ise girmedi

SOSYAL MEDYA DALGA GEÇTİ

Davutoğlu, "Bu kadar yankı yapacağını düşünmedim. Ama insani özden siyaseti koparanlar bunu farklı yönlere çekmişler. Böyle sıcak bir diyalog yapmam engel değil. Biz devletin tam da bu sert görünen yüzünü yumuşatmak için siyaset yapmak gerektiğini düşünüyoruz. Başka bir yerde de söyledim dünür başı olurum dedim sizin adınıza. Ama kız tarafı olurum dedim. Keşke mümkün olsa da her evliliğe şahitlik yapabilsem" dedi.

DEMİRTAŞ "İZDİVAÇ PROGRAMI YAPSIN" DEDİ

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Habertürk ve Show TV ortak yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Şanlıurfa mitinginde söylediği, 'Annenize, babanıza gideceksiniz; inşallah onlar size hayırlı bir eş bulacak. Bulamazsa bize başvuracaksınız' sözlerinin farklı yönlere çekildiğini belirterek, "Bu kadar yankı yapacağını düşünmedim. Karşımda gençler vardı. Ve sürekli sloganlar ile benim ile bir diyaloğa girmişlerdir. Ben de bütün ihtiyaçlarının karşılandığını anlatmak için yeni beyannamemizde gençlere yönelik vaatlere değindim. İş, aş hepsi olunca geriye eş kalırsa annenize, babanıza başvurun eğer mümkün değilse bizim yardımcı olabileceğimiz bir şey varsa biz de yardım ederiz. Dedim. Ama insani özden siyaseti koparanlar bunu farklı yönlere çekmişler. Ben orada çeyiz hesabını da anlattım. Ama akademik hayatta benim öğrencilerim bilir. Çoğu zaman problemleri olduğunda kız tarafı eğer naz yaparsa gelip benden yardım isterler gider kızı isterdim.

EŞ BULMA İŞİNİ ÜNİVERSİTEDEN BERİ YAPIYORMUŞ

Bu insan hayatının en doğal bir parçası. Genleri görünce talepleri varsa karşılamak isterim. Hatta bir defasında iki genç evlenecek. Benim gidip istememi istediler. Gidip istedim. Böyle sıcak bir diyalog yapmam engel değil. Biz devletin tam da bu sert görünen yüzünü yumuşatmak için siyaset yapmak gerektiğini düşünüyoruz. Başka bir yerde de söyledim dünür başı olurum dedim sizin adınıza. Ama kız tarafı olurum dedim. Keşke mümkün olsa da her evliliğe şahitlik yapabilsem. Güzel başlangıçlardır" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.