1. WEB TV

  2. POLİTİKA

  3. Damat Berat Albayrak'a suç duyurusu şoku

Damat Berat Albayrak'a suç duyurusu şoku

Erdoğan'ın damadı ve İstanbul'dan 1. sıra AKP adayı Berat Albayrak'a seçim bölgesinde isimlerini ve numaralarını nereden temin ettiği belli olmayan seçmenlere yasa dışı olarak 2 kez mesaj göndermekten suç duyurusunda bulunuldu.

Bu Düzen Değişmeli Platformu İstanbul 1. Bölge bağımsız milletvekili adayı Aydemir Güler bugün AKP 1. Bölge milletvekili adayı Berat Albayrak hakkında “kişisel verilerine" izinsiz eriştiği ve kullandığı, kişisel verilerle ilgili kuralları ihlal ettiği için suç duyurusunda bulundu. 

BU BİLGİLERİ NEREDEN NASIL BULDU

Albayrak, geçen hafta 1. Bölge’deki seçmenlere iki kez cep telefonuyla mesaj göndermişti. Pek çok yurttaş bu durumdan rahatsızlığını, izni olmadan telefon numarasına erişildiğini belirterek sosyal medyada tepki göstermişti.

SUÇ DUYURUSU

Güler, bugün AKP 1. Bölge Milletvekili Berat Albayrak hakkında "Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun”un 55/B maddesinin ihlal ettiğini belirterek suç duyurusunda bulundu.

KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI YASASINA

İlgili madde “iletişim araçları ve internette propaganda”ya ilişkin düzenlemeleri kapsıyor. Berat Albayrak’ın geçen hafta 1. Bölge’deki seçmenlere iki kez telefon yoluyla mesaj atmasının ardından kamuoyunda büyük bir tepki oluştu. Yurttaşlar telefon numaralarına ulaşılmış ve bu şekilde paylaşılmış olmasının “kişisel verilerin kullanımı”nı ihlal olduğunu belirterek sosyal medyada tepki göstermişti.

İŞTE O MESAJLAR

- Türkiye karar verecek. İstikrar ile daha müreffeh bir gelecek için bir kez daha AK PARTİ AK PARTİ İSTANBUL 1. BÖLGE MİLLETVEKİLİ ADAYI BERAT ALBAYRAK

-“Milletimizin refahının artması, yatırımların sürmesi ve muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma hedefi için Ak Parti https://twitter.com/BeratAlbayrak/status/1004065004813836288?s=19 AK PARTİ 1. BÖLGE MİLLET VEKİLİ ADAYI Berat Albayrak .

'KİŞİSEL BİLGİLERİ PAYLAŞILAN HERKES SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMALI'

Kişisel verilere izinsiz erişim sağlayan kurumun da belirlenmesini isteyen Güler, herkesi konuyla ilgili suç duyurusunda bulunmaya çağırdı.

VİDEOYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Benzer Videolar