1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. CHP'DEN KORKUTAN AÇIKLAMA
CHP'DEN KORKUTAN AÇIKLAMA

CHP'DEN KORKUTAN AÇIKLAMA

"Durum vahim. İş çığırından çıktı. Türkiye Cumhuriyeti sallanıyor. Toplum gevşedi, dağılıyor"

A+A-

CHP Mersin Milletvekili ve Parti Meclisi üyesi Fikri Sağlar, Türkiye'nin ağır bir kaosa sürüklendiğini bunun da başrol oyuncusunun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu iddia etti.

TOPLUM GEVŞEDİ DAĞILIYOR

Sağlar, "Durum vahim. İş çığırından çıktı. Türkiye Cumhuriyeti sallanıyor. Toplum gevşedi, dağılıyor" dedi.

CHP Milletvekili Fikri Sağlar, Türkiye'deki son gelişmelerle ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Sağlar Türkiye'nin kötü bir süreçten geçtiğini anlatırken, bıçağın kemiğe dayandığını ifade etti. Sağlar, 75 gün önce seçim olduğu sırada Türkiye'nin bugünkü durumda olmadığını, insanların yarınından beklenti içinde olduğunu belirterek şöyle dedi:

DEMOKRASİYE İNANÇ KALMADI

"Türkiye'nin demokratikleşeceği, kalıcı barışı sağlayacağı, insanca yaşamı kuracağı umudu vardı. Adaletin oluştuğu, hakların alındığı, vatandaşlığın tanındığı, eşitliğin kurulduğu bir ülke rüyası vardı. Kendini özgürce ifade edebileceği bir yaşam hayali vardı. Yurttaşlar, Türk'le Kürt'ün, Alevi'yle Sünni'nin, farklı dil, din, yaş, mezhep, cinsiyet ve düşüncede olanların kucaklaştığı, toplumsal barışın gerçekleştiği, zenginleşmenin adil bir şekilde bölüşüldüğü bir yaşamı hedefliyordu. Gezi'yi yaşamıştı. Devlet şiddetini tatmıştı. Gençleri ölümünü görmüştü. Umudunu yitirmedi. Demokrasinin gücüne güvendi. Çünkü sandığa gidecek, oylarıyla hayal ettiği yeni bir dönemi başlatacaktı."

BUNLARIN SORUMLUSU CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DIR

Türkiye'nin yaşadığı kaosun tek sorumlusunun Cumhurbaşkanı Erdoğan olduğunu ileri süren Sağlar açıklamasında şunları söyledi:

İÇ ÇATIŞMA

"43 günde 50'yi aşkın genç öldü. Kentlerde bombalar patlıyor. Araçlar yakılıyor. Köprüler uçuruluyor. Bir iç çatışma başladı. Sonu felaket olabilecek bir tehlike giderek büyüyor. Bu gidişatın tek müsebbibi var. O da Recep Tayyip Erdoğan'dır. Saygısızca yurttaşın verdiği oyu yok saydı. Hakkı olmayan bir hükümeti 74 gün iş başında tuttu. Ve TBMM'yi tatile sokarak, halkın onay vermediği vesayetindeki hükümetle tek başına ülkeyi yönetti. 74 günde; terörü azdırdılar. Ülke kasasını boşalttılar. Usulsüzlük, hırsızlık dosyalarını sakladılar. Delilleri kararttılar. Kadroları doldurdular. Geleceğimize ipotek koydular ve yanaşmaları tıksırıncaya kadar doyurdular. Kısaca Türkiye'nin geleceğine taş koydular. Son ana kadar hala hükmetmek istiyorlar. Ölenler umurlarında değil. Akan kan, ağlayan ana onlara bir şey ifade etmiyor."

HİLE YOLUNA GİDİLEREK HAK GASPI YAPILIYOR

Hükümeti kurma görevinin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na verilmemesini eleştiren Sağlar, Anayasa'ya göre hükümeti kurma görevinin ikinci olarak Kemal Kılıçdaroğlu'na vermesi gerektiği halde hukuka karşı hile yoluna gidilerek 'Hak gaspı' yapıldığını demokrasiyi işletmeyerek ülkeyi hükümetsiz bıraktığını söyledi. Sağlar, "Bu davranış halkın iradesine saygısızlıktır. Ülkenin geleceğini karartmaktır. Çözüm yolu bellidir. TBMM acilen toplanarak kaçak saray darbesini önlemeli, Türkiye'ye yön vermelidir" dedi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.