1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. CHP'DEN DAVUTOĞLU'NA PROJE SORULARI
CHP'DEN DAVUTOĞLU'NA PROJE SORULARI

CHP'DEN DAVUTOĞLU'NA PROJE SORULARI

. Başbakan Davutoğlu'nun CHP'ye yönelik saldırısı ile projeleinin aslında ne kadar doğru olduğunun ortaya çıktığını savunan Hamzaçebi, şöyle konuştu:

A+A-

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, açıkladıkları, 'Merkez Türkiye' projesi için, "Bu bizim projemizdi" dediğini hatırlatarak, "Sizin projeniz ise bunu kalkınma planına neden koymadınız? Yıllık programlara neden koymadınız? Hükümet programına neden koymadınız? Seçim bildirgesine neden koymadınız?" dedi.

GAZETECİLER SORDU HAMZAÇEBİ YANITLADI

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Zonguldak'ın Alaplı İlçesi'nde, CHP'li Belediye Başkanı Nuri Tekin'in belediye araç parkına kazandırdığı araçların teslim törenine katıldı. Hamzaçebi, tören sonunda gazetecilerin sorusu üzerine, 'Merkez Türkiye' projesine yönelik Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun eleştirilerine cevap verdi. Başbakan Davutoğlu'nun CHP'ye yönelik saldırısı ile projeleinin aslında ne kadar doğru olduğunun ortaya çıktığını savunan Hamzaçebi, şöyle konuştu:

KİTABI BİR İŞE YARAMADI

"Sayın Davutoğlu, 'Stratejik Derinlik' isminde bir kitap yazdı. Maalesef bu kitap, kendisinin Dışişleri Bakanlığı döneminde hayata geçti. Türkiye dış politikada başı beladan kurtulmayan bir ülkeye dönüştü. Türkiye dış politikada yalnız kalmıştır. Komşuları ile neredeyse savaşa sürüklenir bir hale gelmiştir. 4 ülke ile Suriye, İsrail, Mısır ve Libya ile diplomatik ilişkisi kesilmiştir. Türkiye dünyada sesi çok çıkan, çok gürültü yapan ama sözü dinlenmeyen bir ülkeye dönmüştür. Sayın Davutoğlu'nun 'Stratejik Derinlik' kitabı Türkiye'de hiç bir işe yaramamıştır."

KİTAPTA BİR KELİME VAR TELİF HAKKI İSTİYOR

Başbakan Davutoğlu'nun, kitabın bir yerinde, 'Merkez' kelimesi kullanması nedeniyle o kelime üzerinde bir telif hakkı olduğunu iddia ettiğini ifade eden Hamzaçebi, şöyle devam etti:

"Böyle bir anlayış olmaz. CHP'nin 'Merkez Türkiye' projesi Türkiye'ye ekonomide çağ atlatacak bir projedir. Davutoğlu'nun aslında CHP'ye yönelik saldırısı, eleştirisi projemizin ne kadar doğru olduğunu gösteriyor. Doğru bir proje açıklandı. Sayın Davutoğlu bunu kabullenemediği için 'bu bizim projemizdi' diyor. Sizin projeniz ise bunu kalkınma planına neden koymadınız? Yıllık programlara neden koymadınız? Hükümet programına neden koymadınız? Seçime giderken seçim bildirgesine neden koymadınız? Seçim bildirgesine koyamazdı. Çünkü böyle bir ufku ve düşüncesi yoktur."

BİZİ TAKİP EDİYORLAR MUTLU OLUYORUZ

İktidar partisinin, kendi projelerini duyduktan sonra CHP'yi takip etmeye başladığını savunan Hamzaçebi, "Bizi takip ediyorlar. Bundan mutlu oluyoruz. 'Emekliye 2 maaş ikramiye' dedik. Hemen toplanıp maaşı bin liradan az olan emekliye 100 lira zam yaptılar. Bu bizim sayemizdedir. 'Merkez Türkiye' projesi bizim projemizdir. Bizi takip ediyorlar. Bizi daha çok takip edecekler. CHP iktidara doğru yürümektedir. Yüzde 40'ların altına inmiş bir AKP vardır. Kararlı adımlarla ciddi çalışmalarla iktidara doğru yürüyen bir CHP vardır" dedi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.