1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. CHP'DEN AĞAOĞLU'NA YALANLAMA: "AKLAN DA GEL DEDİK"
CHP'DEN AĞAOĞLU'NA YALANLAMA: "AKLAN DA GEL DEDİK"

CHP'DEN AĞAOĞLU'NA YALANLAMA: "AKLAN DA GEL DEDİK"

İşte Ağaoğlu'nun skandal açıklaması

A+A-

Ali Ağaoğlu, TÜRGEV'e arazi verdiği iddiaları üzerine CHP'yi arayıp iddiaların yalan olduğunu söylediğini, ardından CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun kendisini arayarak özür dilediğini ileri sürdü.

CHP Genel Başkan İletişim Koordinatörlüğü'nden yapılan açıklamada ise, Kılıçdaroğlu'nun Ali Ağaoğlu'nu arayarak özür dilediği iddiaları yalanlanarak; "CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu hakkında yolsuzluk iddiası bulunanlardan özür dilemez. Tam tersi, hakkında yolsuzluk iddiası bulunan, kul hakkı veya yetim hakkı yiyene 'yargıya git, aklan da gel' der" denildi.

KILIÇDAROĞLU ÖZÜR DİLEDİ

İşadamı Ali Ağaoğlu, bugün İstanbul'da düzenlediği basın toplantısında hakkındaki iddialara yanıt verdi. Ağaoğlu, düzenlediği basın toplantısında imar planı değişikliği karşılığında TÜRGEV'e Ataşehir'de 20 dönüm arazi verdiği iddialarını yalanladı. Ağaoğlu, bu iddianın anamuhalefet partisi CHP tarafından dile getirildiğini söyleyerek, şunları kaydetti; "2 kişi kendi arasında konuşuyormuş. Ne tanırım ne bilirim. İşte 'Ağaoğlu Ataşehir'de 20 dönümlük araziyi TÜRGEV Vakfı'na verdi.' TÜRGEV mi adı neyse. Bu maalesef sakız oldu. Anamuhalefet partisi bunu en çok kullandı. En yetkili kişilerini aradım. Neticede bir arsa verildiyse bunun tapu kaydı vardır. 'Efendim' dedim, 'Böyle bir arsa verenin anasını' bakın net söylüyorum 'Verenin anasını, alanın anasını, söyleyenin anasını' dedim. (Boynunu göstererek) Artık buraya kadar gelmişti. Ben neysem oyum, dediğim gibi. Ondan sonra da Sayın Kılıçdaroğlu açtı, özür diledi. Ben şikayet için gittim ve durumumu arz ettim. Kanuni hakkımı kullanarak bunu yaptım. Oradaki imar planı karşılığında ben ne maddi destek sapladım ne arsa verdim. Sadece işimi takip edip, işimin yapılması için uğraşan bir insanım."

CHP "ÖZÜR DİLEDİ" LAFINI YALANLADI AKLANDA GEL DEDİK

Ağaoğlu'nun bu sözleri üzerine CHP Genel Başkan İletişim Koordinatörlüğü'nden konuya ilişkin bir açıklama yapıldı. Açıklamada, Kılıçdaroğlu'nun Ali Ağaoğlu'nu arayarak özür dilediği' iddiaları yalanlanarak; "Tam tersi, hakkında yolsuzluk iddiası bulunan, kul hakkı veya yetim hakkı yiyene 'yargıya git, aklan da gel' der" ifadelerine yer verildi.

"'YARGIYA GİT, AKLAN DA GEL' DER"

CHP'den konuya ilişkin yapılan açıklama şöyle;"Başta Hürriyet Gazetesi internet sitesi olmak üzere, bazı internet sitelerinin haberine göre, Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu basın toplantısı düzenleyerek, 17 Aralık sürecinde gözaltına alındığını ve hakkındaki iddiaların konuşulduğu günlerde, CHP CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da bu iddiaları seslendirdiğini ama daha sonra telefon ederek kendisinden özür dilediğini öne sürmüş. Ali Ağaoğlu'nun bu sözleri tamamen hayal ürünü ve gerçek dışıdır. Öyle anlaşılıyor ki, biri veya birileri, 'CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu arayarak özür diledi' diye Ali Ağaoğlu'nu işletmiş. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu hakkında yolsuzluk iddiası bulunanlardan özür dilemez. Tam tersi, hakkında yolsuzluk iddiası bulunan, kul hakkı veya yetim hakkı yiyene 'yargıya git, aklan da gel' der. Ali Ağaoğlu ve benzerleri gerçekdışı özür dilediler aldatmacasına sarılacağına, bağımsız yargı önünde hesap verme yolunu seçsinler. Halkın haber alma ve gerçekleri öğrenme hakkına saygımız nedeniyle kamuoyunun bilgisine sunarız."

ALANIN DA ANASINI VERENİNDE ANASINI SÖYLEYENİNDE ANASINI

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.