1. WEB TV

  2. POLİTİKA

  3. CHP'de deprem

CHP'de deprem

24 Haziran seçimleri sonrası ortaya çıkan tablo CHP'de yönetimin istifası tartışmaları başlarken Kılıçdaroğlu kendisinin istifasını isteyen eylemlere karşı çok sert bir yanıt verdi.

24 Haziran seçiminin  muhalefetin meydanlarda ve seçim çalışmalarındaki başarısına rağmen sonuçlara yansımaması CHP'de işleri karıştırdı. Muharrem İnce'nin seçim ertesi yaptığı açıklamadan tatmin olan destekçileri derhal harekete geçerel Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun istifasını istemeye başladılar. Kılıçdaoğlu ise bu girişimleri koltuk sevdası olarak nitelendirdi ve sert bir yanıt verdi. Ardından sosyal medya üzerinden örgütlenen CHP'li gençler toplanarak bir dizi eylem başlattılar. İşte gelişmelerin görüntülere yansıyan özeti.

PARTİ MECLİSİ SİPLİN TOPLANTISI YAPACAK İDDİASI

CHP Parti Meclisi'nin (PM), 28 Haziran Perşembe günü iki gündem maddesiyle olağanüstü toplanacağı iddia edildi. Maddelerden birinin "disipline sevk işlemleri" olması, Kılıçdaroğlu'nun seçim sonrası ortaya çıkan muhalif seslerle hesaplaşacağı şeklinde yorumlandı.

MUHARREM İNCE EYLEMLERİ

Öte yandan CHP'de Kemal Kılıçdaroğlu'nun istifasını isteyen gençlerin eylemine katılım çok ilgi görmedi. 
CHP Genel Merkezi önünde çok az sayıda Muharrem İnce taraftarı genç toplandı.

24 Haziran seçim sonuçlarının ardından CHP'de Genel Başkanlık tartışması başladı. Cumhurbaşkanlığı seçiminde bireysel olarak CHP'nin genel seçimlerde aldığı oydan fazla oy toplayan Muharrem İnce'nin partinin başına geçmesini isteyen CHP'liler Kemal Kılıçdaroğlu'na istifa çağrısı yaptı.

SOSYAL MEDYADA ORGANİZASYON

Kılıçdaroğlu'nu protesto etmek için bazı Muharrem İnce taraftarları da, bu akşam saat 20:00'de CHP Genel Merkezi önünde toplanmak için sosyal medyada organize oldu.

Ancak Tüm Türkiye'deki CHP merkezleri önü için yapılan çağrı ilgi görmedi. Kılıçdaroğlu'nun istifasını isteyen gençlerin eylemine çok az sayıda katılım oldu.

DENİZLİLİ GENÇLER OTURMA EYLEMİ BAŞLATTI

CHP Genel Merkezi önünde partinin Denizli Gençlik Teşkilatı'ndan 5 genç, parti içinde adalet istediklerini belirterek 24 saat süreli oturma eylemi başlattı.
Seçim sonuçlarını değerlendirmek üzere CHP Merkez Yürütme Kurulu, Genel Başkan Kemal KIlıçdaroğlu başkanlığında saat 11.00'de toplandı. CHP Denizli Gençlik Teşkilatı'ndan 5 kişi, sabah saat 10.00'da genel merkez önünde 24 saat süreli oturma eylemi başlattı.

VİDEOYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Benzer Videolar