1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. CHP, YOZGAT'TA KADIN ADAYLARLA SEÇİME GİRECEK
CHP, YOZGAT'TA KADIN ADAYLARLA SEÇİME GİRECEK

CHP, YOZGAT'TA KADIN ADAYLARLA SEÇİME GİRECEK

YOZGAT’ta ön seçimle milletvekili aday sıralamasını belirleyen CHP’de 4 adaydan 3'ünün kadın olması dikkat çekti. CHP, Yozgat’ta yaptığı ön seçimde 4 adayını belirledi. Köyde yaşayan 4’üncü sıra kadın milletvekili adayı Hatice...

A+A-

YOZGAT’ta ön seçimle milletvekili aday sıralamasını belirleyen CHP’de 4 adaydan 3'ünün kadın olması dikkat çekti.

CHP, Yozgat’ta yaptığı ön seçimde 4 adayını belirledi. Köyde yaşayan 4’üncü sıra kadın milletvekili adayı Hatice Açıkgöz, mecliste köylülerin ve kadınların sesi olacağını söyledi.

CHP’in ön secime girdiği illerden birisi olan Yozgat’ta kadın ağırlıklı milletvekili adayı sıralaması oluştu. CHP, 7 Haziran’da yapılacak genel seçimlerde Yozgat milletvekili adaylarını belirlemek için ön seçim yaptı. TBMM’de 4 milletvekili ile temsil edilen Yozgat’ta CHP’den milletvekili olmak için 4 aday adayı müracaat etti. Yapılan ön seçimle adayların sıralaması belirlenmiş oldu. Aday adayından Arslan Nurdoğdu 906 oyla birinci sırada yer alırken, diğer adaylardan kız kardeşi Zeynep Nurdoğdu Kılıçarslan 597 oyla ikinci, Gülhanım Ceylan 451 oyla üçüncü, Hatice Açıkgöz ise 400 oy ile dördüncü oldu.

CHP Yozgat İl Başkanı Mehmet Yıldırım, yapılan ön seçimlerde 3 kadın milletvekilinin yer aldığını belirterek, “CHP 7 Haziran’da yapılacak 25 dönem milletvekili aday adaylığında 29 Mart'ta yapılan ön seçimde CHP milletvekili adayları belirlendi. CHP’de 3 bayan adayla yola çıkmanın mutluluğunu yaşamaktayız. İnşallah 7 Haziran iktidarında Yozgat’ımıza hizmet edeceğiz" dedi.

Yozgat’ın Topaç Köyü'nde yaşayan ve 4’üncü sıradan CHP Yozgat Milletvekili adayı olan Hatice Açıkgöz, mecliste kadınların ve köylünün sesi olacağını belirterek, ”Kadınlara da söz verilmesi gerektiğini düşünüyorum ve köyümüze hizmet olmasını istiyorum. Köyden göç yaşanıyor ve şehirdeki kadınlar çok perişan oluyor. Köy kadınlarına iş bulmak, bir gelir getirmelerini istiyorum" dedi.

Hatice Açıkgöz’ün oturduğu köyün halkı ise kendisine sonuna kadar destek vereceklerini belirterek, "Köyümüzden bir milletvekili adayının olması bizi mutlu etti. Kendisinden köyümüze hizmet etmesini istiyoruz" diye konuştu.

Yozgat CHP İkinci Sıra Milletvekili adayı Zeynep Kılınçarslan ise önce CHP’ye üye olduğunu, daha sonra Kadın Kolları Başkanı, kurultay delegesi ve il başkan yardımcılığı görevini yürüttüğünü belirterek, "Milletvekili adaylığında ikinci oldum. Yozgat’ta 3 bayan arkadaşı olması bizi mutlu etti. Beraber çalışacağız. Bir arkadaşımızın ev hanımı olması ve çıkıp milletvekili aday adayı olup seç ilmesi bizi daha da mutlu etti. Kadınlardan destek bekliyoruz. Amacımız Yozgat’a hizmet etmek, göçü durdurmak. Özellikle ev hanımlarına destek vermek istiyoruz" dedi.

Yozgat’ta CHP’den tek erkek aday olan Aslan Nurdoğdu da 29 Mart’ta yapılan ön seçimde 3 hanımefendi ile yarışıp birinci geldiğini belirterek, "Yüzde 91 oranında vatandaşın teveccühüne mazhar oldum üç ç içek arasında bir kelebek olarak ben öne geçtim. Bu üç çiçeğin sayesinde kazandığımın bilincindeyim. Kadın anamızdır, bacımızdır, milletvekili niye olmasın. Bana ciddi anlamda destek verdiler, ben de insanlarımıza, Yozgat’ımıza hizmet etmek için varım. Hanımefendilerle birlikte destek istemekten de büyük onur duyuyorum" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.