1. HABERLER

  2. YURT HABERLERİ

  3. CEMAATE KARŞI ÖZEL OKUL TEŞVİK YARDIMI BAŞLADI
CEMAATE KARŞI ÖZEL OKUL TEŞVİK YARDIMI BAŞLADI

CEMAATE KARŞI ÖZEL OKUL TEŞVİK YARDIMI BAŞLADI

Cemaat ile mücadelede dershane kapatma raundunu kaybeden AKP hükumeti akla hayale gelmeyen yöntemler icat ediyor.

A+A-

MANİSA İl Milli Eğitim Müdürü Recep Dernekbaş, Manisa'da özel okul teşvikinden yararlanmak için 8 bin 977 öğrencinin başvurduğunu, bunlardan 3 bin 215'ine destek verildiğini açıkladı.

MAKARNA KÖMÜR ÖZEL OKUL DESTEĞİ

Manisa'da çok sayıda Cemaate yakın okul ve derhanelere çok sayıda baskın düzenleyen AKP Hükumeti yinede elde ettiği başarıyı sağlayamayınca özel okul desteği adı altında kesenin ağzını açtı. Artık vatandaşa makarna,kömür desteğinin dışında belirlenen özel okullara gidecek öğrencilere devlet yardımı desteğide devreye girmiş oldu.

CEMAATİN TÜM OKULLARINA BASKIN YAPILMIŞTI

Özel okula gidecek öğrencilere devlet tarafından verilen desteğe, dershanelerin kapanmasıyla birlikte talep patlaması oldu. Manisa'da özel okul sayısının 97'ye çıktığını açıklayan Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Recep Dernekbaş, "Dershanelerin kapanmasıyla birlikte birçok dershane özel liseye dönüştürüldü. Manisa'da da özel okul sayısı 97'ye ulaştı. Özel okul sayısının artmasıyla birlikte devlet tarafından özel okula gidecek öğrencilere verilen teşvik başvurularında büyük artış oldu. Geçen yıl teşvik için verilen kontenjanı dolduramamıştık. İki defa duyuruya çıkıldı. Ancak bu yıl 8 bin 977 öğrenci özel okul teşvikinden yararlanmak için başvurdu. Bunlardan 3 bin 215'ine destek verilecek. Neredeyse üç katı başvuru var" dedi.

OKUL MÜDÜRLÜKLERİ ÜZERİNDEN VERİLECEK

Teşviğin Kasım, Şubat, Haziran olmak üzere üç dönemde okul müdürlüklerine yatacağını açıklayan Dernekbaş, "Okul öncesindeki 228 öğrencinin her birine 2 bin 680, ilkokuldaki 625 öğrenciye 3 bin 220, ortaokuldaki 830 öğrenciye 3 bin 750, lisedeki bin 528 öğrenciye de 3 bin 220'şer lira teşvik verilecek" dedi.

MANİSALI'NIN PARASI MANİSADA KALIR AÇIKLAMASI

Desteğin özel okullara gidecek öğrenciler için çok önemli olduğunu kaydeden Dernekbaş, Manisa'daki özel okul sayısının artmasının da olumlu olduğunu ifade etti. Dernekbaş, "Manisa'nın parası Manisa'da kalmış olacak. Çünkü çocuğunu özel okula göndermek isteyen veliler İzmir'deki özel okullara gönderiyordu. Bu desteklerle ve özel okulların açılmasıyla en azından Manisalının parası Manisa'da kalır" diye konuştu.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.