1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Cemaat Şirketine Operasyon Başladı
Cemaat Şirketine Operasyon Başladı

Cemaat Şirketine Operasyon Başladı

Cemaate yakın guruba büyük operasyon.

A+A-
GÜLEN'E YAKIN İŞ ADAMLARINA YÖNELİK OPERASYON BAŞLADI

Başbakan Erdoğan'ın, geçtiğimiz günlerde adını vermeden "Altın ağalığı yaparken iyiydi", diye ima ettiği, Fethullah Gülen'e yakın olduğu bilinen Koza gurubuna ilk yaptırım geldi. Guruba ait Koza Altın işletmesi faliyeti durduruldu. Böylece AKP ve erdoğan arasında başlayan çatışma yeni bir boyut kazanmış oldu. Bu girişimin karşısında Gülen hareketinin nasıl bir tavır alacağı merak edilmeye başlandı. Yılın son gününde yapılan bu operasyona karşılık, Koza Gurubundan bir açıklama geldi. Koza gurubu elinde başta Kanal Türk ve Bugün olmak üzere bir medya gurubuda var.

KOZA GURUBU AÇIKLAMASI


İşadamı Akın İpek'e ait Koza Altın'ın Çukuralan işletmesindeki faaliyetleri "çevre izni veya çevre izin ve lisans belgesi" bulunmaması gerekçesiyle durduruldu.Bunun üzerine bu gün şirket yönetimi KAP (Kamuyu Aydınlatma Platformu)'a bir açıklama gönderdi.


AÇIKLAMADA ŞU GÖRÜŞLERE YER VERİLDİ


"Şirketimizin Çukuralan işletmesindeki faaliyetler İzmir İl Özel İdaresi'nce "Çevre İzni veya Çevre İzin ve Lisans Belgesi" bulunmaması gerekçesiyle durdurulmuştur. İdareden alınan yazıda da belirtildiği üzere Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü'nün 20.02.2013 tarih ve 2896 sayılı ve 20.02.2014 tarihine kadar geçerli olan geçici faaliyet belgesi mevcuttur. Çevre izin ve lisans belgesiyle ilgili olarak istenen tüm gerekli belge ve bilgiler zamanında ilgili kurumlara iletilmiştir. Kamu tarafından Şirketimizden istenen ve zamanında tarafımızdan verilmeyen hiç bir eksik belge ve döküman bulunmamaktadır.Bununla birlikte faaliyetlerimize dayanak olan 11.03.2011 tarihli Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) olumlu belgesi yürürlükte olup, hiçbir bir sorun bulunmamaktadır. 


Buna rağmen durdurma işlemi yapılmıştır. Şirketimizin yüzde yüz yerli sermayeli tek Türk altın şirketi olduğunu, en çok vergi veren üçüncü özel sanayi kuruluşu olduğunu, her tür yasal mevzuata hassasiyetle uyduğunu ifade etmiştik. Bilindiği üzere işletmelerimiz Avrupa Birliği madenciler birliği tarafından dünya madenciliğine örnek olarak gösterilmektedir.Bugüne kadar şirketimiz tarafından yasal mevzuatın tüm gerekleri zamanında hassasiyetle yerine getirilmiş, yasalardan kaynaklanan haklarımız dışında hiç bir imtiyaz talebimiz de olmamıştır. İkibin kişiden fazla personelin görev yaptığı ve halka açık olan bir şirket olarak bu işlem nedeniyle tüm yasal yollara başvurulacaktır.Kamuoyuna saygılarımız ile arz ederiz.Koza Altın İşletmeleri A.Ş."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.