1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. BÜLENT ARINÇ LEMAN SAM'A NEFRET KUSTU
BÜLENT ARINÇ LEMAN SAM'A NEFRET KUSTU

BÜLENT ARINÇ LEMAN SAM'A NEFRET KUSTU

Santçı Leman Sam'ın attığı twitter mesajını okuyan Bülent Arınç "Nefretle Kınıyorum"diyerek sanatçıyı hedef gösterdi

A+A-

BAŞBAKAN Yardımcısı Bülent Arınç, Leman Sam'a kurban kesimiyle ilgili sosyal medyada paylaştığı mesaj nedeniyle sert tepki gösterdi. Yaptığı açıklamada adeta Leman Sam'ı teşhir eden Bülent Arınç'ın büyük bir infiale yol açarak Leman Sam'ın hayatını tehlikeye sokacağı yorumları yapılmaya başlandı.Bülent Arınç'ın açıklamasının ardından Leman Sam2a ilk tehditler sosyal medya üzerinden yağmaya başaldı.

LEMAN SAM'I BÖYLE TEŞHİR ETTİ

BAŞBAKAN Yardımcısı Bülent Arınç, Bursa'da yaptığı konuşmada, sosyal medyada kurban kesimleriyle ilgili, ‘Benim için IŞİD ile bıçağını masum bir hayvanın boğazına dayayan aynı duygudadır’ diye yazan sanatçı Leman Sam’ı eleştirerek, “Gelişen, kalkınan, dünyaya parmak ısırtan, bütün ekonomik toplumsal göstergelerin Avrupa’nın kat kat önünde olan bir Türkiye’de birisi inancımıza hakaret etmek için nasıl böyle bir söz söyleyebilir. Hangi cesaretle? Hangi aymazlıkla? Edepten yoksun olmanın derecesi yok” dedi.

ADETA HEDEF GÖSTERDİ

Bursa’da Ak Parti İl Başkanlığı’nın Merinos Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlediği bayramlaşma törenine katılan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, partililerle bayramlaştı. Tören öncesi konuşan Arınç, Twitter'da, ‘Benim için IŞİD ile bıçağını masum bir hayvanın boğazına dayayan aynı duygudadır, IŞİD beni şaşırtmıyor’ paylaşımında bulunan sanatçı Leman Sam’ı kınadı. Bursa’ya gelirken internette bir yorum okuduğunu belirten Arınç şunları söyledi:

"BU ZAVALLIYI KINIYORUM"

“Ses sanatçısıymış, sanatkarmış. Haşa. Ben ona şarkıcı diyeyim. Bir hafifi olsun. Öyle sanatçı olmaz. Bir kadın, bir şarkıcı. Onlar öyle diyorsa ses sanatçısı olsun. Demiş ki, ‘Kurban kesen adamla IŞİD’cinin farkı yoktur.’ Ne diyorsanız içinizden deyin. Hanımefendilerden özür diliyorum. Bu sözün sahibi bir kadın olduğu için ifade ediyorum. Şüphesiz şaşkın bir erkek de olabilirdi. Kurbanlarınızı kestiniz veya kestirdiniz. Bu bir ibadet. Vacip olan ibadeti yapıyoruz. Müslümanlık ne zaman var, o zamandan beri kurban ibadeti var. Bir Müslüman elbette kurbanın ne anlama geldiğini Hz. İsmail’in kıssasını. Her şeyi bilebilir. İnsan bile sayılmayan, kaldı ki Müslüman olduğunu konuşmayacağız. Bir cellatlar grubunun yaptığı işle, bir kurban kesmeyi yan yana getiren bu zavallıyı huzurlarınızda kınıyorum. Yazık. İşte bu Türkiye’de edebin, hayanın iffetin, ismetin, inancın bazılarında ne kadar yozlaştığını, ne kadar kötü bir şey olduğunu gösteriyor.

AVRUPA'NIN KAT KAT ÖNÜNDE OLAN TÜRKİYE'NİN

Onun için kurbanın ne anlama geldiğini eşlerimizle dostlarımızla paylaşalım ki bu sözü söyleyenler sadece birkaç kişi kalsın. Milyonlarca insan kurban ibadetinin Allah’a yaklaşmak olduğunu bir kez daha görsünler. Üzülüyorum. Gelişen, kalkınan, dünyaya parmak ısırtan, bütün ekonomik toplumsal göstergelerin Avrupa’nın kat kat önünde olan bir Türkiye’de birisi inancımıza hakaret etmek için nasıl böyle bir söz söyleyebilir. Hangi cesaretle? Hangi aymazlıkla? Edepten yoksun olmanın derecesi yok. Bunlar olacak. Ama biz nerdeyiz ona bakacağız. Daha dik, gür adımlarla yola çıkacağız böyle şaşkınların sayısı elbet her toplumda vardır. Biz onları kötülemek, gözden çıkarmak noktasında değiliz.

HERKESTEN ÖZÜR DİLİYORUM

Ama hangi düşünce ile bunu inançlı bir topluma karşı birisi söyleyebiliyor? Bundan dolayı utanıyorum ve herkesten özür diliyorum. Onun özür dilemeye niyeti yok. Onun adına Allah’a çok şükür bu ibadeti layığı ile yerine getiren herkesten özür dileyeceğim.”

İŞTE LEMAN SAM'IN O MESAJLARI

w3t.jpgTEHDİTLER GELMEYE BAŞLADI BİLE

4t3w.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.