1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. Bir soluk almak ister misiniz?
Bir soluk almak ister misiniz?

Bir soluk almak ister misiniz?

Bedri Baykam’ın sanat eğitimi alan gençlere yol açmak maksadıyla düzenlediği Deniz Gökduman Atölyesi adlı sergi, Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim bölümde Öğr. Gör. Dr. Deniz Gökduman’ın öğrencilerinin eserlerinden oluşuyor.

A+A-

Orbay SOYDAN

25 Temmuz’da açılan Deniz Gökduman Atölyesi Sergisi, 1 Eylül’e kadar Piramid Sanat’ta gezilebilir.

Bedri Baykam’ın sanat eğitimi alan gençlere yol açmak maksadıyla düzenlediği Deniz Gökduman Atölyesi adlı sergi, Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim bölümde Öğr. Gör. Dr. Deniz Gökduman’ın öğrencilerinin eserlerinden oluşuyor.

Sergide Ali Gümülcine, Bensu Altay, Çiğdem Gökçeciler, Damla Bozkurt, Elçin Topçu, Emine Delibaş, Emrah Nallar, Fahri Çağdaş, İ. Boran Kabzımal, M. Emin Küçük, Mehmet Yorulmaz, Murat Gündüz, Nur S. Yıldırım, Özge Gümüş, Rengin Özbahar, Sercan Başar, Sevtap Yılmaz, Şehmus Atasever, Şenol Bora, Tayfun Pekdemir ve Uğur Bolat’ın çalışmaları yer alıyor.

Deniz Gökduman Atölyesi Sergisi, 1 Eylül 2013 tarihine kadar Piramid Sanat’ta ziyaret edilebilir.

DENİZ GÖKDUMAN KİMDİR

1999’dan itibaren resim sanatına eserlerinin yanı sıra eğitimci kimliğiyle de katkıda bulunan ve öğrencilerinin sanat hayatına aktif olarak katılmasını isteyen Deniz Gökduman, onları teşvik etmek amacıyla Almanya’dan Arjantin’e ABD’den Fransa’ya kadar çeşitli ülkelerde düzenlenen pek çok mail art projesini takip etmiş ve öğrencilerinin katılımını sağlamıştır. Bunlardan bazıları küratörlüğünü Diana Franssen ve Miranda Vissers’in yaptığı Willem Smit’in organizasyonun da Eindhoven’da (Hollanda) gerçekleşen “Verzamelen/Collecting” konulu Mail Art Projesi ve küratörlüğünü Jean Grillot’un yaptığı, Nanterre’de (Fransa) Galerie des Tourelles’de sergilenen “Say İt With Stamps” konulu Mail Art projesidir. Mail art projelerinin yanı sıra Trakya Üniversitesi bünyesinde de “Yemekte Ne Var?”, “Gönül Yarası” gibi konsept sergilerle Edirne halkını sanatla buluşturmaya çalışan Deniz Gökduman Atölyesi öğrencileri Güzelçamlı Sanat Galerisi (Kuşadası, Aydın)’nde düzenlenen “Ufak Tefek Şeyler Bir”, UPSD tarafından düzenlenen Genç Etkinlik 5, Gençlik Buluşması gibi sergilerde de eserleriyle yer almışlardır. Rh+ artmagazine’inin, Akdeniz Üniversitesi’nin, İzmir Üniversitesi’nin, THK’nin ve Çorlu Kültür Sanat Derneği’nin düzenlediği yarışmalı sergilerde de Gökduman’ın -bu sergide eserleri bulunan- birçok öğrencisi ödül ve sergilemeye layık görülmüştür.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.