1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. BİR ŞİRKET DAHA İFLAS ERTELEME İSTEDİ
BİR ŞİRKET DAHA İFLAS ERTELEME İSTEDİ

BİR ŞİRKET DAHA İFLAS ERTELEME İSTEDİ

İflas erteleme başvuruları peş peşe geliyor. Son günlerde artan iflas ve iflas erteleme haberlerine bir yenisi daha eklendi. Global Enerji iflas erteleme talebinde bulundu.

A+A-

İflas erteleme haberlerine bir yenisi daha eklendi. Işıklar Holding'in iştiraki olan Global Enerji iflaserteleme başvurusu yaptı. 

Şirket ortaklarından KAP'a yapılan açıklamada şöyle denildi: 

"Şirketimizin sermayesinde %15,78 oranında paya sahip olduğu Global Enerji Elektrik Üretim A.Ş. (Global Enerji)'nin ihtiyati tedbir istemli olarak iflas erteleme talebi ile T.C. Bakırköy 5. Asliye Ticaret Mahkemesi'ne başvurduğu, anılan Mahkemenin iflas erteleme talebinde bulunan Global Enerjinin borçlarına kefil olanlar yönünden devam eden takipler ile İcra ve İflas Kanunu 179/b maddesinin 2 ve 3. fıkralarında yazılı istisnalara ilişkin hükümler hariç olmak üzere 6183 sayılı Kanun ile yapılan takipler de dahil olmak üzere hangi nedene dayanırsa dayansın davacı Global Enerji hakkında her türlü ihtiyacı haciz, ihtiyatı tedbir ve muhafaza işlemleri de dahil tüm takip işlemlerinin yapılmasının ihtiyatı tedbir yoluyla durdurulmasına karar verdiği öğrenilmiştir."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.