1. HABERLER

  2. SPOR

  3. BEŞİKTAŞ KONGRESİNDE ŞOK EDEN OLAY
BEŞİKTAŞ KONGRESİNDE ŞOK EDEN OLAY

BEŞİKTAŞ KONGRESİNDE ŞOK EDEN OLAY

Kalp krizi geçiren üyenin adının Erdal Coşkun Yağdan olduğu açıklandı.

A+A-

Beşiktaş İdari ve Mali Kongresi'nde kalp krizi geçiren üye Erdal Coşkun Yağcı, hayatını kaybetti.
İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen kongreye katılımın oldukça fazla olduğu gözlenirken, kongrenin Divan başkanlığına Uluç Gürkan seçildi.

BİR ÜYE KALP KRİZİ GEÇİRDİ

Öte yandan kongre devam ederken bir üyenin kalp krizi geçirdiği ve yakınlarının hastanın yanına gitmesi gerektiği anonsu yapıldı. Kalp krizi geçiren üyenin adının Erdal Coşkun Yağdan olduğu açıklandı.

PROTESTOLAR

Toplantı, kongre Divan başkanlığı seçimi için üyelerin salona geç girmesi ve önergenin de geç verilmesi sebebiyle 1 saatlik bir gecikme ile başlayınca salonda protestoların yaşanmasına neden oldu.
Uluç Gürkan'ın Divan Başkanı seçilmesinden sonra başlayan kongrede başkan Fikret Orman üyelere kısa bir hoşgeldiniz konuşması yaptı. Daha sonra Genel Sekreter Ahmet Ürkmezgil, kulübün idari faaliyetleri ile ilgili son bir yılını anlatan konuşma yaptı.
Bu arada Ürkmezgil'in konuşması esnasında bayan voleybol takımının küme düşmesini söylemesi, üyelerin alkışlı protestosuna neden oldu.

BEŞİKTAŞ'IN BORCU NAMUSUMUZDUR 

Beşiktaş'ın 2014 yılı İdari ve Mali Kongresi devam ediyor.
Genel sekreter Ahmet Ürkmezgil'in kulübün idari faaliyetleri ile ilgili yaptığı konuşmanın ardından 2. başkan Ahmet Nur Çebi mali yapı ile ilgili konuştu.

ÇEBİ: "BEŞİKTAŞ'IN BORCU BİZİM NAMUSUMUZDUR"

Ahmet Nur Çebi açıklanan borçlar içinde kendi dönemlerine ait borçlanmanın stat haricinde sadece 97 milyon lira olduğunu ve önceki yönetimden kalan faiz ve kur farkları sebebiyle genel borcun bu derece yükseldiğini açıkladı.
Ahmet Nur Çebi kulübü bir önceki yönetimden 583 milyon liralık bir borç ile devraldıklarını söyleyerek, "Göreve geldiğimizde 583 milyon liralık borcu kucağımızda bulduk. Ama Beşiktaş'ın borcu bizim namusumuzdur ödeyeceğiz" diye konuştu.
Önceki dönemden gelen borçları, önce sürdürülebilir sonra da ödenebilir hale getirmek için çabaladıklarını açıklayan Çebi, Yıldırım Demirören döneminden kalan 583 milyon liralık borcun 323 milyonluk kısmının daha önceden kredilendirildiği için faizlerle çok uğraştıklarını belirtti.

DEMİRÖREN DÖNEMİ FAİZ BORÇLARI

Ahmet Nur Çebi, Demirören zamanında yapılan borçlardan kendi dönmelerine yansıyan faiz ve kur farklarının da 182 milyon civarında olduğunu ve bu rakamların 583 milyonun üstüne eklendiğinde zaten 770 milyon liralık bir borca ulaştıklarını ifade etti.
Toplam borcu 867 milyon lira olarak açıklayan Çebi, stada 157 milyon lira borçlandıklarını ve 100 milyon lira daha borçlanma öngördüklerini dile getirdi.
Stat harcaması haricinde kendi dönemlerinde 97 milyon lira borçlandıklarını ve toplam 102 milyon liralık transfer harcaması yaptıklarını söyleyen Çebi kendilerinde sonraki yönetimlere sağlıklı bir mali yapı bırakacaklarını dile getirerek konuşmasını tamamladı.


Beşiktaş İdari ve Mali Kongresi'nde özel hayat gerginliği

ÇOK GERGİN SÜRÜYOR

Beşiktaş İdari ve Mali Kongresi'nde Ahmet Gelberi adlı üyenin konuşması esansında başkan Fikret Orman'ın özel hayatı ile ilgili eleştiriler yapmasıyla ortam bir anda gerildi.
Ahmet Gelberi'ye salonda çok büyük protestolar olurken yöneticilerden Basın Sözcüsü Metin Albayrak ve Futbol A Takımı Sorumlu Yöneticisi Mete Vardar kürsüye yürüyerek üyenin konuşmasını sonlandırmasını istedi.

FİKRET ORMAN'A SÖZLERİNİ GERİ ALDI

Diğer yöneticiler ve kongre üyeleri tarafından güçlükle zapt edilen Albayrak ve Vardar'ın ardından bir çok üye kürsüyü işgal etti ve Ahmet Gelberi'yi indirmeye çalıştı. Yaklaşık 10 dakika süren karışıklığın ardından kürsü boşaltıldı ve genç üye konuşmasının geri kalan kısmında Başkan Fikret Orman ile ilgili sözlerini geri alarak konuşmasını tamamladı.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.