1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. 'Belime bir bomba saracak ve kendimi patlatmaya gidecektim.'
'Belime bir bomba saracak ve kendimi patlatmaya gidecektim.'

'Belime bir bomba saracak ve kendimi patlatmaya gidecektim.'

"Daha iyi bir gelecek için yola çıkmışken, daha kötübir pisliğin içine düşmüştüm... ”

A+A-

"Anne Ben Geldim"

“Belime bir bomba saracak ve kendimi patlatmaya gidecektim. Bedenim parçalara ayrılacak;gövdem etrafa savrulacak ve belki de çevrede bulunan birçok masumun kanına girecektim... Daha iyi bir gelecek için yola çıkmışken, daha kötübir pisliğin içine düşmüştüm. ”

“Babam, kırsala gideceğimi nereden anlamıştı bilmiyorum ama beni karşısına alarak;‘Oğlum, bir gün aklından bu ülkeye ihanet etme düşüncesi geçerse önce Çanakkale’ye git,şehit dedenin mezarını bul, ona bir fatiha oku, ondan sonra ne yaparsan yap,’ demişti...”

“İnsanları özgürleştireceğiz diye dağa çıkarttık ve hemen hepsinin hayatını söndürdük.”

“Şüphelendiğimiz bir köylüyü evinin içinde dipçiklerle döverken, bir çocuğun bizi izlediğini fark ettim. Babasıyla göz göze geldiler, bu onların son bakışmalarıydı.

Kendime şu soruyu soruyorum: ‘Halk için mücadele böyle mi olmalı?’”

“İnsanlar ölüm orucunda iskelete dönüşmüşken, tıka basa yemek, onlar için sorun değildi.

Gültepe’de dört insanın ölümüyle sonuçlanan olayda A.Tayfun Ö.’ün yaptığı yorum çok ilginçti: 
‘Prestij kaybettik.’ İnsanların ölmesi sorun değildi; ama kaybettiği prestij canını sıkıyordu...”


"Milyonlarca insanın hayatı terörden etkilendi"

On binlerce masum insanın kanı akıtıldı. Binlerce genç insan ya terör örgütlerince öldürüldü ya da çeşitli yollarla
kandırılarak birer katil haline getirildi... Ailelerinden, sevdiklerinden kopup bu örgütlere katılan gençlerin büyük çoğunluğu kısa süre sonra içine sürüklendikleri çıkmazı fark etse de, artık ne dönecekleri bir evleri ne de yeniden başlayacakları bir hayatları vardı...

"Diyalog Kurmak"


Hem bu çaresizliğe merhem olmak hem de terör örgütlerinin çözülmesini sağlamak Amacıyla son yıllarda yeni yasal düzenlemelere gidildi. İçinde bulunduğu çıkmazdan Kurtulmak isteyen insanlara imkânlar sağlandı. İnsanların hangi koşullarda bu örgütlere katıldığı ve hangi şartlarda buralarda yer almaya devam ettiği konusunda fikir edinildi.

Terör örgütü, ne kötü muameleden ne de işkenceden korkuyor. Onu korkutan tek bir şey var: diyalog kurmak!

GÖREVDEN ALINDI


Yukarıdaki satırların yazarı olan, Van Terörle Mücadele Şube Müdürü, Serdar Bayraktutan'ın "

 Anne ben geldim" isimili kitabından bir bölümü aktardık sizlere. 

El Kaide üyelerin yönelik 6 ilde düzenlenen operasyonla ilgili olarak, Van Valisi Aydın Nezih Doğan ve Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar’ın talimatıyla Van TEM şube müdürü Serdar Bayraktutan'ın görevden alındı. Aşağıdaki görüntülerde izlediğiniz gibi, bir zamanlar televizyonlarda da överek göklere çıkarılan emniyet müdürü bu gün göreve alındı.

İHH operasyonuyla ilgili görevvden alınan Van TEM Şube Müdürü Serdar Bayraktutan, terör soruşturmalarındaki uzmanlığı ve akademik birikimiyle tanıyor. İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünde uzun yıllar görev yapmış ve çok önemli terör operasyonlarını yönetmiş bir isim. Aynı zamanda “Anne Ben Geldim” isimli kitabın yazarı. Kitapta bir intihar bombacısının “eve dönüşü”, yaşanmış olaylardan yola çıkılarak çarpıcı bir dille anlatılıyor.

Operasyon dosyasında El Kaide’nin Suriye’deki kan donduran faaliyetleri ve Türkiye’yi “cihat bölgesi” ilan ettirmek için yapılan planlarına dair şok deliller olduğu öne sürüldü.

 

cumhuriyet/dea

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.