1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Başdanışmandan Cemaate Zehir Zemberek Açıklama
Başdanışmandan Cemaate Zehir Zemberek Açıklama

Başdanışmandan Cemaate Zehir Zemberek Açıklama

Cemaati; "sülük, iftiracı, şantaj çetesi, tertipçi, hayalet, asalak, hastalıklı yapı" gibi sözlerle eleştirmesi kavganın uzlaşı yerine daha da alevleneceğinin sinyallerini verdi.

A+A-

Son zamanlarda yaptığı açıklamalarla dikkatleri üzerine çeken  Başbakan Erdoğan'ın başdanışmanı Yalçın Akdoğan, yine çok konuşulacak söylemlere imzasını attı.

Star gazetesindeki köşesinde Cemaat'e çok ağır eleştirilerde bulunan Akdoğan,  Cemaat'i  "sülük, şantaj çetesi, canavar, tertipçi, iftiracı, hayalet, asalak, hastalıklı yapı" gibi sözlerle tanımlayarak kavganın yatışmayacağı hatta daha da alevleneceğinin sinyallerini vermiş oldu.

İşte Yalçın Akdoğan'ın yazısından ilgili kısımlar: 

"AK Parti’nin vesayetçi ve darbeci anlayışla mücadelesi İLKESEL ve AHLAKİ bir misyondur. Demokratikleşmenin, sivil siyasetin ve milli egemenliğin mutlak gereği milletin iradesini sülük gibi emen hastalıklı yapıları ortadan kaldırmaktır. AK Parti hem bu ilkesinin bir gereği olarak hem de maruz kaldığı darbeci kumpas, tertip ve tezgahlara karşı olarak büyük bir mücadele ortaya koymuş, sağlam bir duruş sergilemiştir. Devlet içindeki veya dışındaki çeteler, doğrudan milli iradeye ve onun temsilcisi iktidara karşı adı konulmamış bir savaş başlatmış, hukuksuzluğun ve kirli oyunların her türlüsü devreye koymuştur. AK Parti siyasi ve hukuki zeminde sergilediği demokratik duruşla bunların hepsini boşa çıkarmıştır.

Bu yüzden geçmişten bu yana devam eden bir kısım davalara karşı AK Parti’nin tavrı nettir. Bir kısmına mağdur sıfatıyla müdahil olunan bu davalara karşı ortaya konulan söylemin de aynen arkasındadır. Ancakbugün yaşanan tertipler kamuoyunda soru işaretleri oluşturmuş, kamu vicdanında sorgulamalara sebep olmuştur. ‘Yaşın yanında kuru da yandı mı’ şüphesi kesinlikle küçümsenemez.

Biz darbeci anlayışa ne kadar karşıysak, haksız ve hukuksuz şekilde insanların mağdur edilmesine de o kadar karşıyız. Adalet ve hakkaniyet arayışını darbeci anlayışa müsamaha gibi göstermek açık bir çarpıtmadır.

Farklı kurum ve yapıların içinde bulunup devlet dışı iradelerin yönlendirmesiyle organize bir şekilde hareket eden ve adeta bir istihbarat şebekesine dönüşen hastalıklı yapı kendisini ele vermiştir.

Şimdi birileri çıkıp utanmadan AK Parti’yi ‘devletleşmekle’, zamanında eleştirdiği acımasız yapıyı başkalarına karşı kullanmakla suçluyor.

Medya manipülasyonlarıyla yargısız infazı ve itibarsızlaştırma operasyonlarını bunlar yapıyor.

Şantaj çetesi gibi, muhalif ve farklı kim varsa tehditle hizaya getirme operasyonunu bunlar yapıyor.

Devlet imkanlarını kullanarak yasadışı her türlü tertibi ve tezgahı bunlar yapıyor.

İftira, yalan ve çarpıtmayı hiçbir kutsal tanımadan bunlar yapıyor.

Farklı bünyelerde asalak ve hayalet gibi var olarak paralel devleti bunlar oluşturuyor.

Oluşturulmak istenen ESİR ve MAHKUM İKTİDARLAR döneminin önünde tek engel AK Parti kalmıştır."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.