1. HABERLER

  2. SPOR

  3. BAŞBAKANDAN BJK'YE ÇARŞI ÜZERİNDEN TEHDİT
BAŞBAKANDAN BJK'YE ÇARŞI ÜZERİNDEN TEHDİT

BAŞBAKANDAN BJK'YE ÇARŞI ÜZERİNDEN TEHDİT

Yeni Ses kaydında Başbakan BJK Yönetimini Çarşı üzerinden "stadyum yapmayız" şeklinde tehdit ediyor...

A+A-

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, sondakika.com da yer alan haberde öne sürülen iddialara göre, Gezi Parkı olaylarını destekleyen Çarşı'a sahip çıkan BJK Yönetimini, yapım aşamasındaki yeni stadı durdurmakla tehdit ediyor."Ya Çarşı'yı eleştirirsin ya da o stadyumu yapmayız"

 Eğer doğruysa bu vahim iddiaların bulunduğu yeni ses kaydı HARAMZADELER333 adlı Twitter kullanıcısı tarafından paylaşıldığı sitede yer alan haberde veriliyor.

VAHİM İDDİALAR

Bu kez konuşma iddiaya göre Başbakan ile imam hatipten yakın arkadaşı olan iş adamı Hasan Gürsoy arasında geçiyor. Gezi eylemleri sırasında Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın Çarşı grubunu eleştirdiği iddia edilmiş, ancak daha sonra Beşiktaş’ın resmi sitesinden yapılan açıklamayla bu yalanlanmıştı. Başbakan Erdoğan, BJK yönetimindeki arkadaşı Hasan Gürsoy’u arayarak, Fikret Orman’ın Çarşı gurubunu eleştirdiği şeklindeki haberleri gazetelerde okuduğunu, ancak Beşiktaş’ın sitesinden bunun yalanlandığını belirterek kendisiyle (Fikret Orman’la) bu konuyu konuşmasını istiyor.

Ve konuşmanın sonunda Erdoğan, Hasan Gürsoy’a Beşiktaş yönetiminin bu işten vazgeçmesi durumunda kendisinin de Beşiktaş’a verdiği sözlerden vazgeçeceğini söylüyor.  Erdoğan, bu konuşmasıyla açıkça, Beşiktaş yönetiminin Çarşı Grubu’na karşı tavır almasını aksi halde kulübe verilmiş sözlerin (Yeni stadyum) yapılmayacağını belirtiyor.

O AÇIKLAMA BEŞİKTAŞ’IN SİTESİNDEN KALDIRILDI

Bu konuşma sonrasında Hasan Gürsoy, Başbakan’ın danışmanı Mustafa Varank’ı arıyor. Varank’a ne yapması gerektiğini soran Görsoy, BJK Başkanı Fikret Orman’ın da yanında olduğunu söylüyor ve Orman’ın Çarşı’yı eleştirdiği şeklindeki haberleri yalanlayan, Beşiktaş’ın sitesindeki açıklamayı kaldıracağını belirtiyor.

Hasan Gürsoy, danışman Varank’a uzun uzun BJK Başkanı Orman’ın Çarşı hakkında lehte veya aleyhte basına demeç vermediği, konuyla ilgili gazetecilerin kendisini sorularla sıkıştırdığını, ancak Orman’ın bu yönde bir açıklama yapmadığını anlatıyor. Sonrasında ise kısaca Beşiktaş’a yapılan yeni stadyumundan söz ediliyor.

BEŞİKTAŞ STADYUMUNU YAPMAMANIN YOLLARI ARANIYOR

Bir diğer konuşmada İstanbul Büyükşehir Belediyesi eski Meclis üyesi Ahmet Hamdi Çamlı ile KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yılmaz arasında geçiyor.

Çamlı, İsmet Yılmaz’a “Fikret Orman i.nesini arasa bi” dedikten sonra, BJK Başkanı Orman’a sinkaflı lafları sıralıyor ve “o stadyumu durduracağız haberin olsun” diyerek, Beşiktaş’în yeni yapılan stadyumunu durdurulacağını belirtiyor.

Çarşı Grubu’na ilişkin Fikret Orman’ın gazetelere verdiği olumlu yöndeki demeçlerini telefonda okuyan Ahmet Hamdi Çamlı, Rahmi Koç’un Orman’a talimat verdiğini de iddia ediyor ve Orman hakkında ikili sinkaflı lafları sürdürüyor.

Çamlı, İsmet Yılmaz’a Beşiktaş’ın yapılmakta olan stadyumuyla ilgili “Bu stadyumu durdurmanın yollarını arayacağız gel de” diyor ve bu konudan kimseye söz etmemesini istiyor.

kaynak;sondakika.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.