1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. BAŞBAKAN DAVUTOĞLU; "İMRAL'I İLE GÖRÜŞTÜĞÜMÜZ YALAN"
BAŞBAKAN DAVUTOĞLU; "İMRAL'I İLE GÖRÜŞTÜĞÜMÜZ YALAN"

BAŞBAKAN DAVUTOĞLU; "İMRAL'I İLE GÖRÜŞTÜĞÜMÜZ YALAN"

Başbakan Davutoğlu 75 milyona şöyle seslendi.""Acıya gark olduk"

A+A-

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kayseri Büyükşehir Belediyesine geçerek Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki’den kente yapılacak yatırımlarla ilgili bilgi aldıktan sonra, basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.Başbakan Ahmet Davutoğlu, Yüksekova'da 3 askerin şehit olduğu saldırıyla ilgili şunları söyledi: 

ACIYA GARK OLDUK

"Yüksekova’dan gelen acı haberle acıya gark olduk. Biraz önce Genelkurmay Başkanımızla, İçişlere Bakanımızla görüştüm. Üç kahramanımız, üç Mehmetçiğimiz, çarşıya indiğinde kendilerini takip eden alçaklar tarafından şehit edildi. Bütün emniyet güçlerimiz olayın peşindeler. Bu alçakça saldırıyı nefretle kınıyoruz. Türkiye’yi kaosa sürüklemek isteyen iç ve dış mihraklar tarafından nasıl çalışıldığının açıkça ortaya çıkmasıdır. Özellikle bölgedeki vatandaşlarımızın Bingöl’deki saldırının ardından bu saldırıda da, çarşıda esnafla birlikteyken askerlerimizin şehit edilmesidir. Biz her zaman milli birliğimizi korumak, adaleti tecelli ettirmek için de her türlü çaba gösterilecek. Bu katiller, bu alçaklar yaptıklarının hesabını verecektir.

BİRLİK BERABERLİĞİMİZİ BOZMAYA ÇALIŞMASINLAR

Kimse halkımızın, can güvenliğine, birlik ve beraberliğini bozmaya kalkışmasın. Çözüm süreci bizim için asırlardır birlikte yaşamış halkımız arasında …. Tesis etme sürecidir. Herhangi bir şekilde o vahşilere taviz vermek değildir. Esas muhatabımız, o bölgede yaşayan halkımızdır. Ama bu alçakça saldırıları yapanlara karşı da her türlü tedbiri alırız. Bugün yapılan saldırıda yüzlerinin maskelenmiş olması da, maskenin basit bir araç değil, suç işlemeye yönelik bir unsur olduğu görülüyor." 

İMRALI’YLA GÖRÜŞTÜĞÜMÜZ YALAN 

İmralı’da herhangi bir sekretarya kurulmasına yönelik bir görüşme yapılamayacağını söyleyen Başbakan Davutoğlu şöyle devam etti: "Bu hunharca saldırılar son bulmalıdır. Bu konuda hiçbir talep, bizim tarafımızdan kabul görmüş değildir. Bu samimiyet sınavdan geçmedikçe, kimse barıştan söz etmemelidir. Kılıçdaroğlu, geçen gün yaptığı bir açıklamada, Öcalan’ın benimle görüştüğü anlamında böyle ihanet içeren bir açıklama yaptı. Hiç kimse böyle bir açıklama yapma hakkına sahip değildir. Bizim Öcalan’la görüştüğümüzü iddia etmek, ne kadar sorumsuz davranıldığının da bir göstergesidir.

KILIÇDAROĞLU'NUN KİRLİ ZİHNİYETİNİN YANSIMASI

Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vereceği Cumhuriyet resepsiyona gitmeyeceğini açıklamasının hatırlatılması üzerine ise Davutoğlu, şunları söyledi: "Sayın Kılıçdaroğlu’nun kirli zihniyetinin yansımasıdır. Kılıçdaroğlu, kendi partisinin geçmişini bilmiyor. Sayın Erdoğan, doğrudan halkımız tarafından seçildi ama Kılıçdaroğlu’nun partisi, darbecileri destekleyen bir partidir. Çankaya Köşkü’nü kirletenler, 27 Mayıs’ı destekleyenlerdir.

CHP Yİ DARBECİLİKLE SUÇLADI

Çankaya Köşkü tarihte birkaç kere kirlenmişse, en büyük kirlenmesi, o 27 Mayıs’ta yaşanmıştır. Darbeyi selamlayan partidir. Bir de 12 Eylül’de, 28 Şubat’ta Çankaya kirlenmiştir. O geçmişe baksın, ondan sonra halkımızın tertemiz oylarıyla seçilmiş sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın vereceği resepsiyonun kirliliğini konuşsun. Aslında sayın Erdoğan’ın vereceği resepsiyona gitmek, demokrasiyi taçlandırmaktır. Halkın görüşüne saygı duyan tüm CHP’lilere sesleniyorum, 27 Mayıs sabahı Çankaya Köşkü’nde ne oldu? O gece CHP ne yaptı? Halk iradesiyle seçilen Başbakan rahmetli Başbakan Menderes, Zorlu, Polatkan idam edilmiştir. Onların idam sehpalarında CHP’nin ayak izleri vardır."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.