1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. BAŞ AĞRISI ÖNEMSENMİYOR AMA
BAŞ AĞRISI ÖNEMSENMİYOR AMA

BAŞ AĞRISI ÖNEMSENMİYOR AMA

MEMORİAL Kayseri Hastanesi Beyin Sinir ve Omurilik Cerrahisi Bölümü’nden Doç. Dr. Cüneyt Göçmez, kadın ve erkeklerde her yaş grubunda ortaya çıkabilen baş ağrılarının 'vücudun sigortası' olarak tanımlandığını ve insanların yüzde...

A+A-

MEMORİAL Kayseri Hastanesi Beyin Sinir ve Omurilik Cerrahisi Bölümü’nden Doç. Dr. Cüneyt Göçmez, kadın ve erkeklerde her yaş grubunda ortaya çıkabilen baş ağrılarının 'vücudun sigortası' olarak tanımlandığını ve insanların yüzde 90’ından fazlasının, yaşamlarının bir bölümünde baş ağrısı sorunu ile karşı karşıya kaldığını söyledi.

ÖNEMSENMİYOR AMA

Doç. Dr. Cüneyt Göçmez, ''Çoğunlukla önemsenmeyen ancak uzun süreli olduğunda kişinin yaşam kalitesini önemli ölçüde düşüren baş ağrıları, beyin tümörleri gibi önemli birçok hastalığın da habercisi olabilir. Bu yüzden baş ağrısı, nedeni araştırılması gereken bir sorundur'' dedi.

ŞİDDETİ ARTARSA

Doç. Dr. Cüneyt Göçmez, 3 aydan daha uzun süre devam eden, şiddeti gittikçe artan ve zamanla ağrı kesici ilaçlara cevap vermeyen baş ağrılarının, beyin tümörü belirtisi olabileceğini söyledi. Doç. Dr. Göçmez, ağrı dışında bulantı hissi ve nedensiz kusmaların; el, kol, ayak ve bacaklarda görülen uyuşma, karıncalanma, kuvvet azalması, dengesizlik, konuşma ve görme bozukluklarının da görülebildiğini de kaydetti. Bu belirtilerin nedeninin, beyin içinde kitlenin yerleşim yeri ya da kitlenin büyümesi ile beyne verdiği rahatsızlık olduğunu belirten Doç. Dr. Göçmez, ''Beyin tümörleri birincil ve ikincil olarak ikiye ayrılmaktadır. Birincil tümörler beynin kendi kanserleri, ikincil tümörler ise vücudun başka organlarındaki kanserin beyne metastaz yapması ile ortaya çıkmaktadır'' diye konuştu.

Doç. Dr. Cüneyt Göçmez, tümör tedavisinde gelişmiş yöntemler bulunduğunu ve hastanın sağlığına kavuşabildiğini anlattı.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.