1. HABERLER

  2. YURT HABERLERİ

  3. BAKIN BİLAL ERDOĞAN MÜDÜRLERİ NEDEN TOPLAMIŞ
BAKIN BİLAL ERDOĞAN MÜDÜRLERİ NEDEN TOPLAMIŞ

BAKIN BİLAL ERDOĞAN MÜDÜRLERİ NEDEN TOPLAMIŞ

Prof. Dr. Eyigün, "Bilal Erdoğan, İmam Hatip liselerine duyulan ihtiyaç konusunda ayrıntılı bir konuşma yaptı ve bu okullarda eğitimin daha kaliteli hale gelmesi için eğitimcilerin katkılarını istedi" dedi.

A+A-

DİCLE Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sabri Eyigün, geçen cuma günü Diyarbakır'a gelip İmam Hatip Lisesi müdürleri ve bazı sivil toplum örgütü temsilcileriyle toplantı yapan Cumharbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın tamamen eğitim konusunda görüş alışverişinde bulunduğunu söyledi. Prof. Dr. Eyigün, "Bilal Erdoğan, İmam Hatip liselerine duyulan ihtiyaç konusunda ayrıntılı bir konuşma yaptı ve bu okullarda eğitimin daha kaliteli hale gelmesi için eğitimcilerin katkılarını istedi" dedi.

HANGİ SIFATLA MÜDÜRLER TOPLANDI ?

Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) Yönetim Kurulu üyesi olan Bilal Erdoğan, geçen cuma günü sabahı, kız kardeşi Sümeyye Erdoğan ile birlikte Diyarbakır'a gelip, bir dizi ziyarette bulunmuştu. Vali Yardımcısı Mehmet Demir'in de eşlik ettiği Bilal Erdoğan, Ulu Cami’ye giderek, burada cuma namazı kılmış, ardından Dicle Üniversitesi’ni ziyaret etmişti. Bilal Erdoğan, daha sonra Mittani Otel'e geçip, burada Diyarbakır'daki İmam Hatip Liseleri müdürleri ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile basına kapalı bir toplantı yapmıştı. Toplantıya, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ayşegül Jale Saraç, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sabri Eyigün, AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Akar da katılmıştı. Bilal Erdoğan ve kardeşi Sümeyye Erdoğan, ziyaret ve temaslarını tamamladıktan sonra akşam saatlerinde Diyarbakır'dan ayrılmıştı.

TÜM VATANDAŞLAR BİR İLE GİDİP MÜDÜRLERİ TOPLAYABİLİR Mİ?

Dicle Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sabri Eyigün, geçen cuma günü yapılan bu toplantıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Prof. Dr. Eyigün, yerel Diyarbakır Söz Gazetesi'nde, 'Bilal Erdoğan, İmam Hatipler ve Diyarbakır İçin Yeni Fırsatlar' başlığı ile yazdığı makelesinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın geçen cuma günü Diyarbakırlı bazı sivil toplum örgütlerinin davetlisi olarak sessiz sedasız kente geldiğini belirterek, şunları yazdı:

HERHANGİ BİR VATANDAŞ TA GİDİP "TİCARET LİSESİ TOPLANTISI YAPABİLİR Mİ?"

"Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ayşegül Jale Saraç'la beraber bir eğitimci olarak şahsımın da davetli olduğu toplantıda Bilal Erdoğan, İmam Hatip liselerine duyulan ihtiyaç konusunda ayrıntılı bir konuşma yaptı ve bu okullarda eğitimin daha kaliteli hale gelmesi için eğitimcilerin katkılarını istedi. Toplantıyı organize eden kişiler ve davetli olan STK temsilcileri de konu hakkında görüşlerini anlattılar. Ziyarete bu açıdan bakıldığında STK'ların eğitim konusuna sahip çıkması ve bu amaç doğrultusunda Cumhurbaşkanı'nın oğlunun da işin içine katmaları Diyarbakır ve eğitim adına sevindirici bir gelişme. Çünkü Türkiye'de eğitimin istenilen düzeyde olmadığını artık herkes kabul ediyor. Çünkü uluslararası kuruluşların yaptığı sıralamalarda, eğitimde dünya sıralamasında geride kaldığımız kesinleşmiş durumdadır."

ERDOĞAN'LARA ARKA BAHÇE Mİ YAPILIYOR?

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Eyigün, yazısının son bölümünde ise eğitim ve STK'ların önemine değinerek, şöyle devam etti:

"Ortaöğretimde eğitimin kalitesinin artırılması öğretmenlerin görev aldıktan sonraki performansıyla daha da artırılmadıkça, istenilen kaliteyi yakalamak zor gözüküyor. Gerçi Milli Eğitim Bakanlığı yeni bir performans sistemi geliştirmiş durumda. Ancak bu sistem de yeni mağdurlar oluşturmaya açık bir sistem olduğu, adam kayırmaya imkân tanıdığı için istenilen başarıyı göstermesi zor gibi gözüküyor. Çünkü sözlü sınavın olduğu yerde, hele bizim gibi, parti ve akrabalık, hemşehrilik, bölgecilik, aşiret bağlarının güçlü olduğu toplumlarda sözlü sınavlarda objektifliği sağlamak çok zordur. Yine bunun için de eğitimcilerden oluşan, ideolojik ve siyasi saplantıları olmayan başka başka STK'lara ihtiyaç var. Diyarbakır'daki bu oluşum gelecek adına bizlere ümit verdi, yeni eğitimci STK'ların soruna gönüllerini koyacağını gösterdi. İşte bu noktada Bilal Erdoğan'ın eğitime gönül verenlere destek için Diyarbakır'a gelmesi, onları onurlandırması, teşvik etmesi ve sadece eğitim kurumlarını ziyaret etmesi bu STK'ların başarısıdır. Umarım bunun devamı da gelir."

HANGİ SIFATLA GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİ YAPILDI ?

DHA muhabirine konuşan Prof. Dr. Sabri Eyigün, kendisinin katıldığı toplantı diliminde bazı STK temsilcilerinin de hazır olduğunu ve toplantıda sadece eğitim ile ilgili konuların konuşulduğunu söyledi. Prof. Dr. Eyigün, günümüz Türkiye'sinde eğitimin öneminin ve eğitim seviyesinin düştüğünün de dile getirildiği toplantıda, Bilal Erdoğan'ın toplantıya katılanlardan görüşlerini sorduğu ve katılanlarında bu konularda görüş belirtiğini ifade etti.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.