1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. BAKAN'A GÖRE TWİTTER'İ ŞERİAT KESMİŞ
BAKAN'A GÖRE TWİTTER'İ ŞERİAT KESMİŞ

BAKAN'A GÖRE TWİTTER'İ ŞERİAT KESMİŞ

Başbakan Yardımcısının Twitterın kapatılması ile ilgili açıklaması dikkat çekti..

A+A-

Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler Twitterın kapatılması ile ilgili olarak, “Mahkeme kararları, hukukun üstünlüğü herkes için geçerlidir. Şeraitin kestiği parmak acımaz diye bir sözümüz var bizim. Dolayısıyla mahkeme kararlarına herkesin uyması gerekiyor” dedi.

Emrullah İşler, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile birlikte Eskişehir Vilayet Meydanı’nda düzenlenen Türk Dünyası Nevruz etkinliklerine katıldı.

HUKUKA HERKESİN UYMASI GEREKİYOR

Başbakan Yardımcısı Emrullah işler Cuma namazını Reşadiye Camii’de, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’da Tepebaşı Camiinde kıldı. Emrullah İşler cuma namazından sonra Valiliği ziyaret etti. Valilikteki anı defteri imzalayan İşler’e Vali Güngör Azim Tuna Türk Dünyası Kültür Başkenti anı tabağı hediye etti. Emrullah İşler valilik çıkışında basın mensuplarının çeşitli sorularını yanıtladı. İşler Twitterın mahkeme kararı neticesinde kapatıldığını söyledi. Hukuka herkesin uyması gerektiğini ifade eden İşler şunları kaydetti:

“Dün gece itibariyle Twitter kapatıldı, Twitter’a erişim engellendi. Bunun nedenine bakmamız lazım. Bildiğiniz gibi son zamanlarda bir takım sistematik saldırılar var. Bazı kişilik haklarına ihlal var. Dolayısıyla bazı şahıslar mahkemelere gitmişler ve karar getirmişler, mahkeme kararı neticesinde. Bu Twittera bildirilmesine rağmen Twitter iletişimi engellemediği için ilgili görüntüleri veya kayıtları kaldırmadığından dolayı Türkiye ile TİB böyle bir tedbire başvurmuş durumda şu an itibariyle. Mahkeme kararları, hukukun üstünlüğü tabi ki herkes için geçerlidir. Şeraitin kestiği parmak acımaz diye bir sözümüz var bizim. Dolayısıyla mahkeme kararlarına herkesin uyması gerekiyor. Hukuka herkesin uyması gerekiyor. Aksi takdirde böyle herkese gelişi güzel saldırılar yapılabilir. Şu an itibariyle internet üzerinden, başka kanallardan bildiğim kadarıyla Twittera ulaşım hala mümkün gözüküyor. Telefonlardan ulaşılamadığını biliyorum. Bundan dolayı tabi ki biz böyle bir gelişme olmasını umut etmeyiz. Ama insanların haklarını, kişilik haklarının korunması gerektiği kanaatindeyim. İnşallah önümüzdeki dönemde bu mahkeme kararları uygulanır ve onun neticesinde özellikle dava açan şahısların mağduriyetleri giderildiği takdirde de inşallah en kısa zamanda normal haline döneceğini ümit ediyorum. Bir de şu var: mahkeme kararları nasıl yazılı basında uygulanıyor ise, görsel medyada, basında uygulanıyor ise sanal alemde de uygulanması gerekir. Kimsenin bir üstünlüğü, ayrıcalığı olmaması gerekir. Bunun böyle bilinmesinde ben fayda görüyorum. Aksi takdirde o zaman hepimiz bu tür saldırılara bu tür kişilik ihlallerine maruz kalabiliriz.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.