1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. BAKAN YILDIZ'DAN HDP ve PKK YORUMU
BAKAN YILDIZ'DAN HDP ve PKK YORUMU

BAKAN YILDIZ'DAN HDP ve PKK YORUMU

Bakan Yıldız gerçekleşmiş olan olayları göz önünde bulundurarak Hdp'nin gerçek yüzünü gördük dedi.

A+A-

BAKAN YILDIZ: BU KATİLLERE ÜLKEYİ BIRAKMAYACAĞIZ

ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Türkiye-İran Doğalgaz Boru hattına düzenlenen sabotajın, aynı zamanda o yöredeki vatandaşları mağdur etme çabası olduğunu söyledi. Yıldız, ''Vatandaşlarımız bunlara kesinlikle müsaade etmeyeceğimizi, gözünü kan bürümüş bu katillere bu ülkeyi bırakmayacağımızı bilsinler" dedi.

Bakan Taner Yıldız, doğalgaz boru hattına yapılan PKK saldırısının ardından yaptığı açıklamada, Türkiye- İran Doğalgaz Boru Hattı'ın Ağrı sınırları içindeki bölümüne sabotaj yapıldığını söyledi. Patlama sonucu çıkan yangın kısa süre sonra söndürüldüğünü belirten Bakan Yıldız, "Boru hattı onarıldıktan sonra İran’dan doğalgaz akışı tekrar başlayacak. Doğalgaz talebini karşılama noktasında tüm tedbirler alındı, bu konuda vatandaşlarımız ve sanayicilerimiz müsterih olsunlar'' dedi.

CİZRE-SİLOPİ HATTINA DA SABOTAJ YAPILMIŞTI

Birkaç gün önce Cizre-Silopi elektrik iletim hattına, ardından bu doğalgaz boru hattına yapılan sabotajın, aynı zamanda yöre halkını mağdur etmeye yönelik olduğunu anlatan Taner Yıldız, şunları söyledi:

"Ancak bu engellemeler boşa çıkacaktır. Biz yine bölgeye hizmet etmeye devam edeceğiz ve bu engellemelere karşı duracağız. Biz bu kirli odakların üstüne kararlıkla gitmeye devam edeceğiz. Bu saldırılar, özellikle verdiğimiz şehitler ve Suruç'taki katliam, Türkiye'nin istikrarını, huzurunu ve milli beraberlik bütünlüğünü bozmaya dönüktür. Devletin gücünün zafiyete uğratıldığı algısını oluşturmak, bunların temel hedefidir. Vatandaşlarımız bunlara kesinlikle müsaade etmeyeceğimizi, gözünü kan bürümüş bu katillere bu ülkeyi bırakmayacağımızı bilsinler. Bu yürek bizde fazlasıyla var."

HDP'NİN GERÇEK YÜZÜNÜ GÖRDÜK

Bakan Taner Yıldız, son terör saldırılarının, HDP’nin ne kadar ikiyüzlü olduğunu gösterdiği görüşünü savunarak, "Resim bize, PKK’nın siyasi platformda HDP ile temsil edildiğini göstermektedir. Gerçek yüz ortaya çıkmıştır. HDP, çözüm sürecini istismar etmiştir. Süreci provoke etmiştir. HDP ve Demirtaş, aslına rücu etmiştir. Bunları vatandaşlarımız görüyor. Devlet de zafiyet göstermez ve göstermeyecektir. Bunu herkes böyle bilsin" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.