1. WEB TV

  2. POLİTİKA

  3. Bahçeli'yi çok utandıracak Zafer Çağlayan görüntüleri

Bahçeli'yi çok utandıracak Zafer Çağlayan görüntüleri

Zamanında meclis toplantısında bunları söyleyen Bahçeli 100'de % dönüş yaptı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan hakkında ABD’de açılan dava ve tutuklama kararına karşı hükümete destek verirken; MHP, TBMM Soruşturma Komisyonu raporuna verdiği muhalefet şerhinde Çağlayan’ın Reza Zarrab’tan yüksek miktarda maddi kazanç sağlamak, “resmi belgede sahtecilik, rüşvet, nüfuz ticareti ve görevi kötüye kullanmak”tan Yüce Divan’a sevkini istemişti. Şerhte, Çağlayan’ın Zarrab’tan aldığı rüşvet miktarları da tek tek sıralanmıştı.

BAHÇELİ'DEN ZAFER ÇAĞLAYAN ÇARKI

MHP Genel Başkanı Bahçeli, bir grup gazeteciye yaptığı açıklamada, Çağlayan hakkında ABD’deki tutuklama kararının anımsatılması üzerine “ABD, Türkiye ile dost ve müttefik ilişkisinin çok çok ötesinde Türkiye aleyhine gelişebilecek olaylara sebebiyet veren bir tavır ve politika izliyor. Öyle bir politikanın içerisinde değişik unsurları uyandırma arzusu da taşıyabilir. O konuda bilgi sahibi değiliz. Fakat ABD ve Almanya, buna benzer ülkeler bir anlamıyla Türkiye’nin geleceğini karartabilecek politikaları izlemeyi alışkanlık haline getirdi. Amaçlarının ne olduğu tahmin ediliyor ve Türkiye onlara müsaade etmeyecektir” dedi.

Oysa MHP, 4 eski bakanla ilgili kurulan TBMM Soruşturma Komisyonu’nun aklama yönündeki raporuna muhalefet şerhi vermişti.

VİDEOYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Benzer Videolar