1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. BAHÇELİ'DEN "YEZİT" GÖNDERMESİ
BAHÇELİ'DEN "YEZİT" GÖNDERMESİ

BAHÇELİ'DEN "YEZİT" GÖNDERMESİ

Allah bizi zalimce yaşayıp Yezid gibi anılmaktan korusun

A+A-

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Muharrem ayı nedeniyle Twitter hesabından paylaştığı mesajında, 'Bugün de sureti haktan görünüp tehdit, şantaj ve saldırılardan medet uman gafillere fırsat verilmeyecektir. Geleceği Yezidler değil, Hz. Hüseyin ahlakıyla ahlaklanmış yürekler yazacaktır. Zalimler acımasız olabilir, silahları da bulunabilir. Fakat Hüseyni ruh ve şuur, Muhammedi ihlas ve iffet hepsinin üstesinden gelecektir. Allah bizi zalimce yaşayıp Yezid gibi anılmaktan korusun' dedi.

HÜZÜN DÖNEMİDİR

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Muharrem ayı mesajında şu ifadelere yer verdi: 'Muharrem Ayı matem ve hüzün dönemidir. Bu ayda Ehl'i Beyt'in kutlu isimlerine kast edilmiş, çöl kumları mübarek kanlarla sulanmıştır. Hicri 61'nci yılın 10 Muharrem'inde Hz. Peygamber'in reyhanım dediği Hz. Hüseyin ve yanında bulunan 70 kişi Kerbela'da şehit edilmiştir. Kerbela asırlardır kanayan bir yara, Müslümanların ortak hafızasında yer etmiş derin bir acı, yankıları hala devam eden büyük bir dramdır. Zalimler, her devirde, her toplumda masumları hedef almışlar; masumiyete kin ve nefret silahıyla muamele etmişlerdir. Taç ve taht uğruna, dünyevi çıkar ve ikbal adına her kutsala el uzatabilecek kadar vahşileşenler insanlığın defolu yüzleridir. Kimi zaman firavun, kimi zaman Nemrut, kimi zaman da Yezid hüviyetine bürünen zalim hevesler, insanlığın önüne taş koyan vicdansızlıktır.

GELECEĞİ YEZİDLER DEĞİL, HZ. HÜSEYİN AHLAKIYLA AHLAKLANMIŞ YÜREKLER YAZACAKTIR

Kerbela'da; batıl hesaplar, kötü planlar, şiddet ve cinayet emelleri İslamiyet'in bağrına, mazlumların sinesine hançer gibi saplanmıştır. Ne üzücüdür ki, bugünlerde Kerbela vakalarına her gün yenileri eklenmekte, benzeri katliamların ardı arkası kesilmemektedir. Hz. Hüseyin'in dik duruşu, cesareti, asaleti, iman ve fazileti ihtiyacımız olan davranış ve soylu davranış kalıplarıdır. Geleceği Yezidler değil, Hz. Hüseyin ahlakıyla ahlaklanmış, inançlarına samimiyetle bağlanmış, fedakarlığı pusula yapmış yürekler yazacaktır. Zalimler acımasız olabilir, silahları da bulunabilir. Fakat Hüseyni ruh ve şuur, Muhammedi ihlas ve iffet hepsinin üstesinden gelecektir.

BUGÜN SURETİ HAKTAN GÖRÜNÜP TEHDİT, ŞANTAJ VE SALDIRILARDAN MEDET UMAN GAFİLLERE FIRSAT VERİLMEYECEKTİR

Asırlar önce bir damla suya hasret bırakılan yüksek iman, ne korkuya yenilmiş, ne oyunlara gelmiş, ne de hak bildiği yoldan dönmüştü. Bugün de doğrudan dönüş yoktur. Bugün de sureti haktan görünüp tehdit, şantaj ve saldırılardan medet uman gafillere fırsat verilmeyecektir. Yezid'i, kalbi Allah sevgisiyle dolup taşan her vicdan sahibi lanetlemektedir. Hz. Hüseyin ise kahramanlaşmış bir destan gibi gönüllerdedir.

ALLAH BİZİ ZALİMCE YAŞAYIP YEZİD GİBİ ANILMAKTAN KORUSUN

Karşımızdaki seçenek azdır: Ya Yezid'in yanında saf tutup fitneye, karışıklığa destek verilecek; ya da Hüseyni duruşa sahip olunacaktır. Bu Aşura Günü'nde Kerbela vakasından ders çıkarılması, herkesin, tüm İslam toplumlarının bir iç muhasebe yapması başlıca dileğimdir. Allah bizi zalimce yaşayıp Yezid gibi anılmaktan korusun. Rabbim hepimize Hz. Hüseyin gibi iyilik kutbu, kahramanlık yurdu olabilmeyi nasip etsin. Zalim anı düşünür, varlığı ve devamlılığıyla ilgilenir. Bu basit ve nefsi bir tutumdur. Biz geleceği düşünelim, gelecek için irade gösterelim. Aşura Günü'müz mübarek ve bereketli olsun. Ehl-i Beyt'in yüce isimlerine Cenab-ı Allah'tan rahmet ve sevdiklerinden olabilmeyi diliyorum.'

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.