1. HABERLER

  2. YURT HABERLERİ

  3. BAHÇELİ'DEN KURULTAY İMZALARINA TEŞKİLAT OPERASYONU
BAHÇELİ'DEN KURULTAY İMZALARINA TEŞKİLAT OPERASYONU

BAHÇELİ'DEN KURULTAY İMZALARINA TEŞKİLAT OPERASYONU

1 Kasım hezimeti sonrası Bahçeli'nin istifasını isteyen parti içi muhalefetin olağanüstü kurultay imzaları toplamaya başlaması il teşkilatlarını harekete geçirdi

A+A-

MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) İstanbul İl Başkanlığı, düzenlediği toplantı ile Devlet Bahçeli’ye destek açıklaması yaptı.

BAHÇELİYE YAKIN YÇNETİMİN HEPSİ TOPLANTIDA

Parti içi muhalefetin olağan genel kurul için imza topladığı MHP’de, İstanbul İl Başkanlığı Haliç Kongre Merkezi’nde partililerle kahvaltılı toplantı düzenledi. Toplantıda açıklamayı İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş yaparken, toplantıya MHP Genel Başkan Yardımcısı Atilla Kaya, İstanbul Ülkü Ocakları Başkanı Yiğit Yıldırım, merkez yürütme kurulu üyeleri, il yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları ve kongre üst kurul üyeleri katıldı.

LAF ÜRETMEK YERİNE ÇALIŞMAYI TERCİH ETTİK

Açıklamasına, “Görev aldıktan sonra davamızın ve liderimizin emrinden bir an olsun ayrılmadık” diye başlayan Mehmet Bülent Karataş, “Hep beraber başarıya inandık. Hep beraber zorluklara göğüs gerdik. Maddi imkânsızlıkları inanmış yüreklerimizle aştık. İftiraları ülkülerimizle kırdık. Engelleri sadakatimizin gücüyle etkisiz kıldık. İstanbul yılgınlığa düşmedi ve düşmeyecektir. Kötümserlik hastalığını zafere susamış bir azmin direnciyle tedavi ettik. Laf üretmek yerine çalışmayı tercih ettik. Bahanelere sığınmak yerine var olan eksikliklerimizi, yapmamız gerekenleri konuşmayı hedefledik.

İSTANBUL YÜRÜRSE TÜRKİYE KOŞACAK

Biliyoruz ki, İstanbul yürürse Türkiye koşacaktır. İnanıyoruz ki, İstanbul kanatlanırsa Türkiye derin bir nefes alacak, yüklerinden kurtulacak, kamburlarından sıyrılacaktır. Bize düşen oyalanmak, kısır ve sonu olmayan çekişmelere hapsolmak değil, partimiz adına daha iyisini, daha güzelini, daha fazlasını arayıp bulacak iradeyi İstanbul’dan gösterebilmektir. Başkalarının kısa zamanda ulaştığı seviyelere bedel ödeyerek ve hak ederek ulaşmak kahramanca bir tutumdur. Kolay ve basit yollara itibar etmeden, ucuz ve gelip geçici arzulara sapmadan, dibi görünmeyen kuyulardan su içmek yerine tecrübenin, adanmışlığın, anıtlaşmış bir mücadele disiplinin yanında durmak gerçek bir dava adamlığıdır” dedi.

HER DAİM BAŞBUĞUMUZUN YANINDA OLDUNUZ, BİZ DE SİZİN YANINIZDAYIZ

1 Kasım seçimlerinde istediklere sonucu alamadıklarını ancak bunun dünyanın sonu olmadığını belirten Karataş, “Biz doğru yerdeyiz. Değişimden değil gelişimden yanayız. Sayın Genel Başkanım, her daim Başbuğumuzun yanında oldunuz. Biz de sizin yanınızdayız. Siyasal mücadelemizde bizi tatmin etmeyen, hiç hesaplamadığımız, umutlarımızı kıran olaylarla karşılaşmamız mümkündür, bugüne kadar da olmuştur. Fakat biz bir siyasetin tarafı olmaktan çok, ne mutlu bizlere ki, yüksek bir davanın safındayız. Yalnızca siyasi sebep ve sonuçlara bakarak Milliyetçi Hareket Partisi’nin tartışmalara, iç sorunlara çekilmesi en başta şehitlerimize, şühedamıza ve bu ulvi davaya gönül vermiş milyonlara büyük bir haksızlıktır. Biz haksızlığın yanında olamayız. Biz yanlışın savunmasına talip olamayız. Biz duygusal reflekslere, algı operasyonlarına tamam diyemeyiz, buyur edemeyiz, meydan açamayız. Türkiye’nin şu günkü hassas ve tehlikelerle dolu gündeminde, Milliyetçi Hareket Partisi’nin iç meselelerle meşgul etme gayretkeşliğini de hoş göremeyiz” dedi.

LİDERLİK SORUNU VARMIŞ GİBİ GÖSTERMEK KİME YA DA NEYE HİZMETTİR?

Türkiye’nin hassas bir dönemde geçtiğini dile getiren Karataş açıklamasını şöyle tamamladı: “ Türkiye, iktidarın yol açtığı nice badire ve felaketlere mahkumdur. Türklüğün çıkarılacağı yeni anayasa konuşulmaktadır. Federasyona yataklık yapacak başkanlık sistemi tartışılmaktadır. Ekonomik cendere her insanımızı kuşatmıştır. Uluslararası ilişkilerdeki sığlık ve anormal politika savrulmaları ülkemizi darboğaza sürüklemiştir. İçimiz sorun, dışımız musibettir. Türkiyemiz elimizden kayıp gitmektedir. Buna sessiz ve tepkisiz durmamız aklın ve mantığın almayacağı bir durgunluk halidir.

Değerli Ülküdaşlarım, elinizi vicdanınıza koyarak düşününüz, Milliyetçi Hareket Partisi böyle bir tehdit ve saldırı altındayken, olağanüstü kurultay için imza toplamak, liderlik sorunu varmış gibi göstermek kime ya da neye hizmettir? Eğer varsa düzeltilecek, tamir edilecek ve reforma tabi tutulacak hususlar, bunlar da yeri ve zamanı geldiğinde zaten yapılacaktır. Herkesten İstanbul İl Başkanı olarak özellikle ricam, partimize, teşkilatlarımıza ve mensuplarımıza karşı itibarsızlaştırmaya yönelik maksatlı husumet söylemlerini tekrar gözden geçirmeleridir. Sorun başarıysa, çalışır, çırpınır ilk seçimde ulaşırız. Sorun iktidarsa, Allah yardım, millet takdir ettikten sonra mutlaka oluruz. Fakat birliğimizin hisarlarında gedik açtırmayalım. Dedikodu, tezvirat ve korku tacirlerine fırsat vermeyelim. Bir olalım, birlikte duralım.”

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum