1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. BABASIZ ÜNLÜLERDEN BABALARINA MEKTUP
BABASIZ ÜNLÜLERDEN BABALARINA MEKTUP

BABASIZ ÜNLÜLERDEN BABALARINA MEKTUP

İşte, ünlülerden babalarına mektuplar.

A+A-

“Baba” denilince, her Babalar Günü’nde, nedense çoğumuzun aklına Can Yücel’in “Açıldı nefesim, fikrim, canevim / Hayatta ben en çok babamı sevdim” dizeleri gelir. Biz de bu Babalar Günü’nde, duygularını babaları için kağıda döken ünlülerin minik mektuplarını, hüzün dolu satırlarını sizlerle paylaşmak istedik. İşte, ünlülerden babalarına mektuplar.

BERGÜZAR KOREL: Sana ‘Baba’ demeyi o kadar çok özledim ki.

“Türk Sineması’nın en yakışıklı dev adamı olarak sen hayata veda ederken ben göğsünde yatıyordum. O andan bugüne, seni hiç unutmadım baba. Seni her zaman özlemle anıyorum. ‘Baba’ demeyi o kadar çok özledim ki, anlatamam.”

NURGÜL YEŞİLÇAY: Sensiz bu yedinci yılım.

2007’nin Mart ayında babası Şükrü Yeşilçay’ı kaybetti Nurgül Yeşilçay. Şanlıurfa’da Ezo Gelin dizisinin setinden Ege Üniversitesi Hastanesi’ne koştu ünlü oyuncu. Ancak, onu dünya gözüyle bir kez daha göremeyen Yeşilçay’ın babasıyla ilgili duyguları şöyle: “Bu benim sensiz yedinci Babalar Günü olacak. Babasızlık çok kötü. İçimde hep bir boşluk var.”

SEREN SERENGİL: Gittin ama dev gibi bir soyadı bıraktın bana.

“Çoğu zaman film setlerin, gazino programların, turnelerin oldu ve ben hep seni özledim. Annemden boşandın, evi terk ettin, ben yine seni özledim. Sonra hayata veda ettin ve ben hâlâ seni özlüyorum. Bana dev gibi bir soyadı bıraktın, ben Serengil’im. Bunun hakkını da veriyorum baba.”

FADİK SEVİN ATASOY: ‘Kaşıkçı elması’nı çalmıştık!

“Kelimelerle, müzikle yaşayan, esprili, kocaman yürekli bir babaydın. Çocukluğumda ‘Kaşıkçı Elması’nı görmem için Topkapı Sarayı’na götürmüştün.  ‘Fadik, içerdeki taşı senin için çaldım ama polisler peşimizde’ diyerek korkutmuştun. Kaçmıştık ve Galata Köprüsü’nde ‘Artık korkma, burası Bulgaristan’ demiştin. Avucundan ‘Kaşıkçı Elması’ yerine cam parçası çıkarmıştın. Ben kızmıştım, sen gülmüştün. Yüreğime ‘Hikayeci Fadik’i koyan sen oldun. Nur içinde yat…”

KEREM ALIŞIK: Herkes Sadri Alışık’a, ben sana hasretim baba.

Kerem Alışık’ın babası Sadri Alışık için yazdığı şiir: “Sen 50 yıllık tiyatro devi / Herkes Sadri Alışık’a, ben sana hasret / Sen Yeşilçam sokağının Turist Ömer’i / Tophane rıhtımının romantik serserisi / Bir yanı yıkıktı hep kırık döküktü sesi / Sen babamdın babam, son İstanbul efendisi / Sen herkesin Sadri Alışık’ı, benimse babamdın sen / Sen ne baba adamdın, adamdın, babamdın sen…”

SÜHEYL – BEHZAT UYGUR: Gösterdiğin yolda yürüyoruz…

“Hayatınızı adadığınız tiyatro yolunda yürümeye devam edeceğiz. Bize yutturduğun sahne tozunun lezzetiyle bu yoldan asla geri dönmeyeceğiz. Seni çok ama çok seviyoruz. Sen babaların en neşelisi, en tatlısıydın.”

babasizunluleric.jpgbabasizunluric2.jpg

Haber: Yüksel ŞENGÜL/Sözcü

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler