1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. ASIL PARALEL YAPI AKP İLE PKK ARASINDA
ASIL PARALEL YAPI AKP İLE PKK ARASINDA

ASIL PARALEL YAPI AKP İLE PKK ARASINDA

Bunu örtmek için paralel söylemi çıkardılar.

A+A-

Süleyman EKİN/ANTALYA

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Ahmet Kenan Tanrıkulu, "Kul hakkını yiyenlere zehir zıkkım olsun, hepsinin bir tarafından çıksın. Bunu örtmek için paralel söylemi çıkardılar. Asıl paralel yapı, AKP ile PKK arasındaki paralel yapıdır" dedi.

YOLSUZLUK VE RÜŞVETLE MÜCADELE HAFTASI ANTALYA TOPLANTISI

MHP'nin '17-25 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvetle Mücadele Haftası'nın Antalya toplantısı, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odası (AESOB) Toplantı Salonu'nda yapıldı. Toplantıya MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Ahmet Kenan Tanrıkulu, Ankara Milletvekili ve MYK üyesi Mustafa Erdem, MYK üyesi avukat Halil Öztürk ve partililer katıldı. MHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kenan Tanrıkulu, Ak Parti hükümetine sert sözlerle yüklendi.

SİYASET SIKIŞTI KALDI

Partililere zor bir süreçten geçtiklerini belirterek konuşmasına başlayan Tanrıkulu, "Çünkü siyaset iktidarın zorlaması ve bir yerlere götürmesi ile sıkıştı kaldı. Eskiden Türkiye'de bir istikrar masalı anlatılırdı. 'Siyasi istikrar ekonomik istikrarı getirir' denirdi. Sonuçta bunu duya duya 12 yıl böyle geldi geçti. 12 yılın sonunda gördük ki, siyasi istikrar ekonomik istikrarı getirmiyormuş. Açılım dediler, yeni Türkiye dediler, dönüşüm dediler ve bizlerin zihnini bulandırmak için birtakım algı operasyonları ile bunları pekiştirmeye çalıştılar. Ancak bütün bu olayların sonunda farklı birtakım uygulamalarla karşı karşıya kaldık" dedi.

17-25 ARALIK'I UNUTTURMAK İSTEDİLER

İktidarın oy kayıplarını, siyasi adap ve gelenekle bağdaşmayacak yöntemle telafi etmenin yoluna başvurduğunu aktaran Tanrıkulu, şunları söyledi:
"Geçtiğimiz 14 Aralık'ı hatırlayın. Türkiye'de bakanların, genel müdürlerin, konuyla ilgili bürokratların dahi haberinin olmadığı bir operasyon tertiplendi. Bunun nedeni de 17-25 Aralık haftasının unutturulmasıydı. Korkunun ecele faydası yok. Bu iktidarın da sonu yaklaşmakta. Bu uygulamaların nedeni, oy kaybının getirdiği çırpınışlardır." Osmanlıca eğitiminin gündem çarpıtmaya yönelik bir konu olduğunu da kaydeden Tanrıkulu, mezar taşı okumak için Osmanlıcanın öğretilmeyeceğini, konunun uzmanları tarafından defalarca vurgulandığını sözlerine ekledi.

'HAKKIMIZI YİYENLERE ZEHİR ZIKKIM OLSUN'

Küresel Servet Raporu'na göre, Türkiye'de 37 dolar milyarderi çıktığını da söyleyen Tanrıkulu, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Japonya'da ise sadece 15 tane var. Ama dikkatinizi çekerim, bunun sayısı 17-25 Aralık'tan sonra artmış. İngiltere'de güvenilir bir kuruluş, ortaya çıkan bu ses kayıtlarının orijinal olduğunu doğruladı. Yani üzerinde herhangi bir oynama yapılmamış. Bu rapor mahkemelere de verildi. Devletin başındakilerin milletten milyarlarca lira yediklerinin kanıtı bunlar.

ASIL PARELEL YAPI AKP İLE PKK ARASINDA

Bunun için biz diyoruz ki, bu kul hakkını yiyenlere zehir zıkkım olsun, hepsinin bir tarafından çıksın. Bunu örtmek için bir paralel söylemi çıkardılar. Biz de diyoruz ki asıl paralel yapı, AKP ile PKK arasındaki paralel yapıdır. Yolsuzluğa karışanlar için mahkeme takipsizlik kararı vardı. Bu yetmezmiş gibi çoluk çocuğumuzun nafakası olarak artırdığımız o paraları faiziyle birlikte alacaklar. Hepsine haram olsun. İnşallah yemeye fırsat bulamazlar. Hani bu paralar bunlara ait değildi. Şimdi bu parayı cebelleş ettiler. Şimdi faiziyle almaya çalışıyorlar. Artık hayasızlığın, edepsizliğin bu kadarı olur."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.