1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. ARINÇ'TAN GÜLEN'E ÇAĞRI
ARINÇ'TAN  GÜLEN'E ÇAĞRI

ARINÇ'TAN GÜLEN'E ÇAĞRI

.

A+A-

 Bülent Arınç'tan Gülen'e Çağrı 

Bülent Arınç, cemaat içerisinde kendilerine karşı olanların temizlenerek Gülen'den yeniden AK Parti'ye destek için çağrıda bulunmasını istedi

Bursa'da yerel bir televizyon kanalında konuşan Bülent Arınç "Biz muhterem hocaefendiden Türkiye'de yaşanan bu olaylara bakarak hem bu camia içerisinde yanlış yapanlar varsa, öyle inanıyorsa ki ben onu etkileme noktasında değilim. Tamamen onun bu konuda ciddi bir araştırma yaparak, bu konuda yanlış yapanların da mevcut olabileceğini, kendilerini bugünlere kadar dualarla, hem fiili hem kavli olarak destekledikleri hükümetimizin aleyhinde çalışanların varlığına inandığı takdirde, buna yönelik bir mesaj vermesini ve camianın bütününün tekrar bu güzel yolda yürüyenlere destek olmasını arzu etmesini isterim. Böyle bir konuşma yaparsa hem Türkiye'ye sükunet gelir, hem aradaki kırgınlıklar giderilmiş olur. İlhan İşbilen gibi arkadaşlarımızı da kaybetmemiş oluruz" dedi.


"MİLYONLARCA İNSANIN SEVGİYLE BAKTIĞI BİR HAREKET"

Arınç, Bursa'da yerel bir televizyon kanalında yayınlanan "Seçim 2014" programında yaptığı konuşmada, "Hükümet-cemaat ilişkileri nereye gidiyor" sorusuna cevaben, "cemaat" dendiğinde bütün bir camianın hedef alındığını, halbuki meselenin öyle olmadığını söyledi.

Camianın binlerce, milyonlarca insanın sevgiyle baktığı, faaliyetlerine destek olduğu ve bütün toplumun yararlandığı bir hareket olduğunu belirten Arınç, "Bunlar bazen bir kurban kampanyası açarlar, güneydoğuyu dolaşırlar, fakirlerin et yüzü görmesini temin ederler, gider yardım dağıtırlar. Bazen Somali'ye gider, yardım dağıtırlar. Biz de bu kurbanlara destek oluruz" diye konuştu.


"BÜYÜK BİR HİZMET BİNLERCE İNSAN VAR"


Bu hareketleri herkesin bildiğini ifade eden Arınç, şöyle devam etti:

"Bunun dışında öğrencilere burslar verilir, yurtlar, okullar yapılır. Büyük bir hizmet, binlerce insan var. Başta bir hocaefendi varsa, onun yardımcıları varsa, bir taraftan da koca bir camia...


"BİZİM MÜNAKAŞAMIZ GÖREVLERİNİ KÖTÜ KULLANANLARLA İLGİLİ"


Bizim burada hükümetle arasının bozuk olduğunu düşündüğümüz veya şu anda münakaşalı hale geldiğimiz, sadece belli yerlerde olup da görevlerini kötüye kullananlarla ilgili. Bu, bir milyonun belki binde biridir. Bu kadarlık bir camiadan bahsediyoruz.

Dolayısıyla konuşmalarımızda camianın hepsi ya da başından sonuna kadar değil, bunların içerisine bir şekilde sızmış, bir şekilde bu camiayı da kendisine alet ederek hükümet, devlet aleyhinde bir takım yasa dışı işler yapanlarla bir kavga var. Bunlar çok küçük sayıda, dolayısıyla bu tartışmalar bugün bu noktaya geldi. 


"TERTEMİZ KİTLEYLE EN UFAK BİR SIKINTIMIZ YOK"


İstenmeyen, hoş olmayan bir şey. Keşke bu noktaya gelinmeseydi ama hükümete karşı bir komplo kurulduğunu, bu hükümeti itibarsızlaştırmak, yıkmak, önümüzdeki seçimlerden başlayarak geriletmek amacının ve bunun için de Türkiye'nin dış itibarının yok edilmek istendiğini fark ettik. Bizim mücadelemiz bunu yapmak isteyenlerle. Yoksa tertemiz o kitleyle en ufak birbirimizin yüzüne bakamaz hale gelecek bir sıkıntımız söz konusu değil. Zannediyorum ki bir kısım çalışmalar da sonuçlandığında yanlış yapanlar, kötü işler yapanlar ortaya çıkacak ve camia da aslında bunlardan kurtulmuş olacak. Biz yine o güzel insanlarla birlikte yolumuza devam edeceğiz."


"HÜKÜMETİMİZİN ALEYHİNE ÇALIŞANLAR OLDUĞUNU KABUL ETSİN BU GÜZEL YOLDA TEKRAR YÜRÜYELİM"


Arınç, "Bu noktada hükümetin Pensilvanya'dan bir beklentisi var mı" sorusu üzerine de şunları kaydetti:

"Biz muhterem hocaefendiden Türkiye'de yaşanan bu olaylara bakarak hem bu camia içerisinde yanlış yapanlar varsa, öyle inanıyorsa ki ben onu etkileme noktasında değilim. Tamamen onun bu konuda ciddi bir araştırma yaparak, bu konuda yanlış yapanların da mevcut olabileceğini, kendilerini bugünlere kadar dualarla, hem fiili hem kavli olarak destekledikleri hükümetimizin aleyhinde çalışanların varlığına inandığı takdirde, buna yönelik bir mesaj vermesini ve camianın bütününün tekrar bu güzel yolda yürüyenlere destek olmasını arzu etmesini isterim. 


"HİÇBİR ŞEY İÇİN GEÇ DEĞİL"


Böyle bir konuşma yaparsa hem Türkiye'ye sükunet gelir, hem aradaki kırgınlıklar giderilmiş olur. İlhan İşbilen gibi arkadaşlarımızı da kaybetmemiş oluruz. Madem ki iş, bu noktaya geldi bundan sonra hiçbir şey geçmiş değildir. Necip Fazıl merhumun çok güzel bir sözü vardır, 'Vakit o kadar geç ki artık erken sayabiliriz' der. Hiçbir şey için geçtiği düşünülmemeli. Her şey yeniden başlayabilir. Esasen bunlar mutlaka tamir olacak, giderilecektir. Çünkü iki hayırlı hizmeti yapan grubun birbirine hasım olması elbette beklenemez."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.