1. HABERLER

  2. YURT HABERLERİ

  3. ANTALYA'DA SAĞLIKÇILAR AYAKLANDI
ANTALYA'DA SAĞLIKÇILAR AYAKLANDI

ANTALYA'DA SAĞLIKÇILAR AYAKLANDI

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi A blok önünde toplanan sağlık çalışanı, 'sağlıkta...

A+A-

ANTALYA'da sağlık çalışanları, Samsun'da Dr. Aynur Dağdemir'in sekreterini korumak isterken bıçakla öldürülmesini protesto etti.

TOPLANDILAR

Sabah saatlerinde Akdeniz Üniversitesi Hastanesi A blok önünde toplanan yaklaşık 20 sağlık çalışanı, 'sağlıkta şiddeti' protesto etti. Sağlık çalışanlarına ve kadınlara şiddetin katlanarak arttığını belirten Dr. Hafize Türkmen, 2014 yılında 281 kadının eş, sevgili, erkek kardeş olmak üzere en yakınları tarafından öldürüldüğünü söyledi.

2015'TE HIZLA ARTTI

Bu rakamın 2015 yılında hızla arttığını belirten Dr. Türkmen, “Yılın 11 ayında ise 250 kadın yaşamını yitirdi. Kadına yönelik şiddeti ayrımcılığı, olağan akışına uygun gören, cinayete tahriki ve faillerine haksız ceza indirimini gelenekselleştiren, kadını sosyal yaşamdan koparıp eve kapatmayı politika sanan bu egemen patriarkal (ataerkil) anlayışı protesto ediyoruz" diye konuştu.

SAYGINLIK İNDİRİMİ

Dr. Türkmen, 'saygınlık indirimi,' 'tutku derecesinde aşk indirimi' adı altında arsızca uygulanan haksız tahrik indirimlerine hayır dediklerini kaydetti. Sağlıkta şiddetin bir an önce son bulmasını istediklerini dile getiren Dr. Türkmen, yasal düzenlemenin bir an önce çıkarılması gerektiğini vurguladı.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.