1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. ALİ İSMAİL KORKMAZ CİNAYETİNDE AKP ŞÜPHESİ
ALİ İSMAİL KORKMAZ CİNAYETİNDE AKP ŞÜPHESİ

ALİ İSMAİL KORKMAZ CİNAYETİNDE AKP ŞÜPHESİ

Ali İsmail Korkmaz Sanığı AKP’li Vekili Aramış

A+A-

Ali İsmail Korkmaz davasının tutuklu sanığı polis Mevlüt Saldoğan’ın AKP Batman Milletvekili Ziver Özdemir ile telefonla görüşüldüğü ortaya çıktı. Telekominikasyon İletişim Başkanlığı’ndan istenilen, sanıkların 1 Haziran 2013’ten 1 Eylül 2013’e kadar yaptığı telefon görüşmeleri kayıtları, Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesi’ne ulaştı.

Telefon kayıtlarında görüşmelerin içeriğiyle ilgili bilgi bulunmazken, Mevlüt Saldoğan’ın aradığı ve arandığı numaraların dökümü yer aldı. Ali İsmail Korkmaz’a son tekmeyi atan sanık polis Mevlüt Saldoğan’ın telefonunundan, 7 Ağustos’ta tutuklanmasından sonra da AKP Batman Milletvekili Ziver Özdemir ile defalarca görüşme yapıldığı anlaşıldı.

AKP’Lİ VEKİLLE 4 GÖRÜŞME

BirGün gazetesinin haberine göre; Mevlüt Saldoğan 7 Ağustos 2013 tarihinde tutuklandı. Fakat kayıtlara göre Saldoğan’ın telefonu kullanılmaya devam edildi. Tutuklamanın ardından yapılan telefon görüşmelerinin arasında, AKP Batman Milletvekili Ziver Özdemir’in ismi dikkat çekti. Saldoğan’ın telefonundan Ziver Özdemir ile 4 görüşme yapıldı. Görüşmeler toplam 15 dakika sürdü.

ARAMALARIN 3’Ü ÖZDEMİR’DEN

İlk görüşme 23 Ağustos 2013 günü saat 09:32’de Ziver Özdemir’in üzerine kayıtlı telefondan Saldoğan’ın aranmasıyla gerçekleşti. Hemen ardından saat 09:53’te Saldoğan’ın telefonundan Ziver Özdemir arandı. Her iki görüşmede de Ziver Özdemir’in Batman’da kayıtlı olan telefonu kullanıldı ve telefon Ankara’dan sinyal verdi.

Üçüncü görüşme 1 Eylül 2013’te gerçekleşti ve arama yine AKP’li Özdemir’in Batman’da kayıtlı telefonundan yapıldı. Ancak sinyal bu kez Ankara’dan değil Batman’dan geldi. Bu görüşmenin hemen ardından 14:36’da bir görüşme daha yapıldı. Bu görüşmede ise ilk iki görüşmenin yapıldığı telefon numarasından farklı olarak Özdemir’in “Ankara-TBMM Satın Alma” adresi üzerine kayıtlı telefon numarası kullanıldı. Bu görüşmelerde aramaların ikisi de AKP’li Ziver Özdemir üzerine kayıtlı telefon numarası tarafından yapıldı.

TUTUKLANMA GÜNÜ GÖRÜŞME

Öte yandan kayıtlarda Saldoğan’ın tutuklandığı gün olan 7 Ağustos’ta yaptığı iki görüşme de dikkat çekti. Bu görüşmeler, telefon numaraları Ankara Terörle Mücadele Harekat Başkanlığı üzerine kayıtlı olan B.Ç ve B.Ö adlı iki polis ile gerçekleştirildi. Saldoğan’ın telefonundan B.Ç aranırken B.Ö’ye mesaj atıldı.

SELÇUK BAL’LA O GECE!

Saldoğan’ın telefonuna ait kayıtlarda şüpheli diğer polislerle yapılan görüşmeler de yer aldı. Buna göre Saldoğan, Ali İsmail Korkmaz’ı dövenler arasında olduğu iddia edilen ancak davaya skandal biçimde tanık olarak katılan polis Selçuk Bal’la toplam 5 görüşme gerçekleştirdi. Selçuk Bal’la ilk telefon konuşması Ali İsmail Korkmaz’ın dövüldüğü 2 Haziran’ı 3 Haziran’a bağlayan gece, 3 Haziran 2013’te saat 01:51’de gerçekleşti. Selçuk Bal’ın telefonu, Ali İsmail Korkmaz’ın dövüldüğü bölgedeki “Yunus Emre Caddesi” baz istasyonundan sinyal verdi. Bal ile Saldoğan daha sonra 4 Haziran’da 2, 1 Temmuz’da tek, 3 Ağustos’ta da tek görüşme yaptı.

Saldoğan, yine sanık polislerden Hüseyin Engin’le de toplamda 4 görüşme, polis Şaban Gökpunar’la ise bir görüşme yaptı. Sanık polis Saldoğan, Ali İsmail Korkmaz davasında tutuklanma talebi her duruşmada reddedilen polis Yalçın Akbulut’la da 23 Haziran’da bir görüşme yaptı. 3 Ağustos’ta ise Akbulut’a mesaj attı. Ali İsmail Korkmaz’ın davasının üçüncü duruşması 14 Temmuz Pazartesi günü Kayseri’de görülecek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.