1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. AKP'NİN İSTEDİĞİ OLDU MHP KARIŞTI
AKP'NİN İSTEDİĞİ OLDU MHP KARIŞTI

AKP'NİN İSTEDİĞİ OLDU MHP KARIŞTI

7 haziran seçimlerinin ardından tek başına iktidar şansını kaybeden ancak 17 aralık yargılanma korkusundan hükumeti bırakmamak için türlü yollar deneyen AKP ve Erdoğan son hükumet hamlesi ile istediğine ulaşmaya başladı

A+A-

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Bakanlık teklifini kabul eden MHP Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş, kesin ihraç talebiyle MHP Disiplin Kurulu'na sevk edildi. Böylelikle AKP ve Erdoğan 7 Haziran'da kaybettiği iktidar çoğunluğunu sürekli üzerinde çalıştığı MHP'yi bölerek elde etmeyi başaracak gibi görünüyor.

AKP'YE GEÇECEK İDDİASI

Kulislerde Tuğrul Türkeş'in AKP'ye geçerek yapılacak yeni seçimlerde AKP'den aday olacağı konuşuluyor. Öte yandan MHP tabanından bazı isimler Devlet bahçeli'nin uzlaşmaz tutumunun ve tek başına aldığı kararların MHP'nin bölünmesine yol açabileceğini ileri sürenlerde var.

ANILAN GÖREVİ KABUL ETMESİ

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, yaptığı yazılı açıklamada Türkeş'in 'kesin çıkarma cezası' ile cezalandırılması için Merkez Disiplin Kurulu'na sevk edildiğini kaydederek "26.08.2015 tarihinde, Anayasamızın 114. Maddesi gereğince Cumhurbaşkanınca hükümeti kurmakla görevlendirilen AKP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu tarafından Başbakan Yardımcısı sıfatıyla kabine üyeliği teklif edilen parti üyemiz ve halen Ankara Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütmekte olan Yıldırım Tuğrul Türkeş’in anılan görevi kabul ettiği anlaşılmıştır.

KESİN ÇIKARMA CEZASI İLE

Parti ilkelerimiz ve yetkili kurullarımız tarafından belirlenen parti politikalarımıza aykırı bir şekilde ortaya konulmuş olan bu davranış nedeniyle, adı geçen milletvekili, Sayın Genel Başkanımız tarafından, MHP Parti Tüzüğünün 11 v.d. maddeleri çerçevesinde ve yine aynı tüzüğün 78/f.4/c-d-e-i, 79 ve 81. Maddeleri uyarınca Parti Üyeliğinden tedbirli olarak 'kesin çıkarma cezası' ile cezalandırılması için Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edilmiştir" dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.